_Treści dla e-commerce

Marketing treści dla e-commerce

Wyposażamy sklepy internetowe w treści, które przekładają się na poziom konwersji. Wraz z usługą SEO dla e-commerce kompleksowo dbamy o rozwój sklepu internetowego. Koncentrujemy się przede wszystkim na tych frazach, które charakteryzują się wysokim potencjałem sprzedażowym lub są w stanie w inny sposób osiągnąć strategiczną przewagę nad konkurencją. Ostatecznie naszym celem są zawsze większe zyski, bo inwestycja w naszą współpracę musi się zwrócić!

Zapoznaj się ze szczegółami i umów się na bezpłatną wycenę. 

Treści dla sklepów internetowych, teksty dla sklepów ecommerce

Czego najbardziej potrzebuje
każdy sklep internetowy?

Strona główna

Zwykle najbardziej reprezentacyjna podstrona, która powinna zachęcać do skorzystania z usług firmy lub zakupu produktów.

Opisy produktów i kategorii

Wbrew pozorom stają się coraz ważniejszym czynnikiem CR. Umiejętnie stworzone przyczynią się do większego zainteresowania ofertą.

Artykuły blogowe i reklamowe

Tworzone zarówno pod pozycjonowanie, jak i komunikację z klientem, artykuły są w stanie stworzyć świetny wizerunek i pomóc w procesie decyzji.

Teksty do nowego sklepu internetowego

Treści tworzone na potrzeby nowego sklepu internetowego, e-commerce, które dopiero powstaje, wymagają jeszcze więcej zaangażowania. Proces ten powinien rozpocząć się od analizy konkurencji i stworzenia planów strategicznych dotyczących takich płaszczyzn, jak sprzedaż, marketing i SEO / SXO. Zlecenie nam przygotowania treści do sklepu na samym początku da nam jeszcze więcej możliwości poprzez analizę tego, co najlepiej sprawdzi się w danym wypadku. 

Treści do działającego już biznesu e-commerce

Jeśli sklep już działa, naszą pracę powinniśmy rozpocząć od wykonania audytu SEO. Na jego powstanie opracowujemy plany contentowe, które mogą być wykorzystane przez właścicieli do stworzenia angażujących treści. Plany te stanowią swego rodzaju road mapę, która współgra z obraną strategią marketingową. Tworzymy treści użytkowe i perswazyjne; opisy produktów, artykuły blogowe, treści landing page i nie tylko. 

_Kształtowanie zaangażowania w e-commerce

Unikalność, aktualność i zgodność z zasadami

Treści dla sklepów internetowych, teksty dla sklepów ecommerce

Zgodnie z wprowadzonym przez Google algorytmem E-A-T wszystkie treści powinny być unikalne, ale także angażujące. Jakość odzwierciedlana jest bezpośrednio poprzez użyteczność, a ta mierzona jest między innymi stopniem zaangażowania. Tworzymy treści dla e-commerce, które skutecznie poprawiają widoczność poszczególnych podstron produktowych i pozwalają na uzyskiwanie lepszej sprzedaży. Dbamy również o to, aby nasza praca przekładała się bezpośrednio na rozpoznawalność marki i efektywność lejków sprzedażowych, co uzyskujemy poprzez szyty na miarę content marketing dla e-commerce. 

Treści do sklepów są podstawą każdej strony e-commerce. Wraz z otoczeniem graficznym najbardziej  zachęcają do zakupu produktów lub skorzystania z fachowych usług. 

Teksty e-commerce - indywidualne podejście... czyli jakie?

Do każdego podejścia podchodzimy indywidualnie. Nie jest to jednak pusty slogan. W przeciwieństwie do większości firmy wychodzimy z założenia, że forma i zakres współpracy zawsze powinny być swobodnie dobierane przez Klienta. Dlatego proponujemy dwa warianty współpracy, dzięki czemu można dokładnie dostosować zakres naszej pomocy. Efekt dla sklepu jest miarą naszego sukcesu. Wszystkie treści dla sklepów internetowych powstają przez dedykowane zespoły specjalistów pozycjonowania, copywritingu i content marketingu. Od każdej tematyki mamy osobnych redaktorów, dzięki czemu ma się pewność, że stworzone artykuły faktycznie pisane są unikatowe – bo wynikają z indywidualnej wiedzy, a nie z czerpania z innych treści dostępnych w sieci. Podejście to także kontakt, a ten, według nas, musi być zawsze na bieżąco, z całkowitą transparentnością działań. Nie ma dla nas trudnych pytań. 

Możemy współpracować jedynie w wybranym, wąskim zakresie. Opcja często wybierana przez naszych stałych Klientów, a także właścicieli biznesów online, którzy mają bardzo jasno sprecyzowane oczekiwania i często zrealizowali już badania rynku we własnym zakresie. Porozumiemy się, jakie treści są do przygotowania i dostarczymy je terminowo w umówionym terminie. W przypadku małych zleceń proponuję rozliczenie na FV. Dla większych zleceń akordowych mamy przygotowane proste i krótkie umowy na wykonanie konkretnej usługi.

Współpraca pełna dedykowana jest dla większości e-commerce, szczególnie zaś dla wszystkich projektów będących w fazie początkowej. Odpowiadamy wówczas nie tylko za przygotowanie profesjonalnych treści do sklepu. Zajmujemy się też przeprowadzeniem audytu, analiz rynku i konkurencji oraz wszelkich innych szczegółowych czynności w zależności od specyfiki branży i zleceniodawcy. Dzięki temu można zapewnić wyższy zwrot z inwestycji, ponieważ będzie jeszcze większa pewność, że trafi ona do dedykowanych odbiorców produktów / usług. Ten wariant współpracy przybiera formę abonamentu o zakresie indywidualnie dobranym przez obydwie strony. 

teksty e-commerce
_ Stawiamy na unikalność

Warto się wyróżnić

Współpraca z Contento opiera się na otwartości i efekcie synergii. W Contento podejmujemy się działań, które przynoszą widoczne efekty, a te najlepiej uzyskać poprzez wyróżnienie się. W zależności od wybranej formy współpracy zadbamy o identyfikację wizualną, sposób budowania narracji i procesów komunikacyjnych. Nie tylko kontrolujemy codziennie zmieniające się trendy i widoczność fraz, ale opracowujemy nowe strategie, które pośrednio będą się przekładały na widoczność Twojego sklepu e-commerce w sieci! 

Wiesz już, jak możemy Ci pomóc?
Wyślij wiadomość, a my zajmiemy się resztą

Treści dla e-commerce

Pierwsza pozycja w Google pozyskuje średnio ok. 30% całego ruchu z wyszukiwania. Dla porównania pozycja dziesiąta, czyli ostatnia z pierwszej listy wyszukiwania, pozyskuje zaledwie 2,5%. Treści dla e-commerce są skutecznym narzędziem SEO dla sklepów, które chcą zwiększyć zarówno widoczność, jak i poziom odwiedzin witryny. Treści ecommerce mogą efektywnie poprawiać parametry użytkowe strony sklepu. Poprzez budowanie angażowania zwiększa się czas spędzony na stronie, a kliencie częściej od razu wybierają produkt lub wracają na stronę, aby podjąć finalną decyzję zakupową.

Marketing ecommerce

Nasze usługi to także marketing ecommerce, obejmujący takie rozwiązania, jak copywriting, optymalizacja, social media, promocja i reklama. E-commerce marketing to między innymi marketing treści, sprzedażowe opisy produktów, wpisy gościnne i artykuły medialne, odpowiednio zaprojektowane landing pages, obsługa social media, remarketing i oczywiście dopasowana do potrzeb promocja w wyszukiwarce internetowej. 

Narzędzia Google dla e-commerce

W trakcie pracy korzystamy ze specjalistycznego oprogramowania. Wykorzystujemy rekomendowane narzędzia SEO – między innymi Ahrefs, Senuto, SEMRUSH i SurferSEO. Na potrzeby linkowania korzystamy z własnych baz prywatnych serwisów, z którymi współpracujemy niezależnie, jak i z serwerów własnych oraz firm współpracujących. Kampanie Google dla e-commerce przygotowujemy z dbałością o każdy szczegół, co zapewnia pierwszy etap, jakim jest dokładna analiza konkurencji pod kątem oferty, sprzedaży i widoczności. Wykorzystujemy też wszystkie dostępne narzędzia Google dla e-commerce

Treści dla e-commerce - FAQ - nieco więcej o usługach pisania dla sklepów online

Jeśli masz pytania odnośnie do usług copywriterskich (pisania artykułów na bloga), poniżej możesz znaleźć odpowiedź. W razie czego prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.

Treści e-commerce istotnie zwiększają widoczność w wyszukiwarce i pozwalają sklepowi sprzedawać więcej. 

Rozwinięcie odpowiedzi w przygotowaniu. Zajrzyj później! 

Koszt opracowania i wdrożenia kampanii zależy od wielu czynników. Podchodzimy indywidualnie do wyceny zadania. 

Treści ecommerce marketing. Skontaktuj się, aby poznać darmową wycenę. 

Marketing ecommerce powinien być realizowany kompleksowo, dlatego oferujemy również remarketing, marketing w wyszukiwarkach, publikacje w mediach i social media. To bardzo rozległe kategorie. Skontaktuj się z nami, abyśmy mogli przedstawić rozwiązania dopasowane do potrzeb. 

Upewnij się, czy sprawdziłeś/-aś także pozostałe sekcje naszej strony. Poznasz tam wiele ciekawych informacji:


Nie tylko teksty dla e-commerce. Sprawdź też:


Artykuły blogowe na tej stronie ujęliśmy tak:

Artykuły blogowe - Agencja Contento - Spis treści:

Content marketing dla firm, zlecenie, stawka, cena, kontakt
_ Plany contentowe – usługi realizowane w całej Polsce

Profesjonalne artykuły blogowe - Warszawa, Gdańsk, Szczecin, Poznań? Walczymy o opinie klientów z całej Polski!

Wybór agencji marketingu internetowego pod kątem miejsca siedziby może mieć znaczenie, ale nie musi. W wielu przypadkach przez wszystkie etapy procesu można przejść zdalnie. Wszelkie formalności i dokumenty i tak przesyłane są drogą cyfrową. Z drugiej strony, realizując bardzo duże projekty lub pozycjonując się lokalnie, czasem dobrze jest móc udać się na rozmowę. Na spotkaniu „twarzą w twarz”, przy dogodnej atmosferze, możemy omówić strategię w bardziej komfortowych warunkach. Nie zawsze jest to konieczne. Epidemia sprawiła, że procesy cyfryzacyjne znacznie przyśpieszyły. Nie ma znaczenia, gdzie działasz, np. w Warszawie, Wrocławiu, BydgoszczyAgencja SEO Contento zapewni Ci zawsze taki sam, najwyższy, poziom świadczonych usług! Jesteśmy agencją SEO z Torunia, ale pozostajemy otwarci, by spotkać się w siedzibie Klienta, jeśli będzie to konieczne!

Zlecenia Artykuły Blogowe
biuro@agencjacontento.pl


+48 844 700 731
Agencja Contento Logo
Pracujemy zdalnie z klientami z całej Polski

Agencja Contento
Legionów 214/3
87-100 Toruń

PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK: 08:30 - 17:00,
SOBOTA: 10:00 - 14:00.

Przejdź do zakładki Kontakt