_Usługi tworzenia planów treści

Plany contentowe - koniec z tekstami, które nie przekładają się na ruch

Usługi robienia planów contentowych dla stron - create your own content plan
Działania content marketingowe należą do najskuteczniejszych czynności realizowanych z myślą o SEO. Są to też zabiegi zdecydowanie najbezpieczniejsze, na których praktycznie nie można „stracić”. Czy jednak aby na pewno? Nieodpowiednio przygotowana treść, która jest publikowana np. na blogu witryny lub – co gorsza – na stronie głównej / ofertowej, może wyrządzić wiele szkody. Treść powinna być odpowiednio zaplanowana tak, aby rankowała na określone wyrażenia, które są wpisywane przez potencjalnych zainteresowanych. W tym miejscu oferujemy profesjonalne plany contentowe. Zajmujemy się analizą strony i kontekstu biznesowego, poznajemy konkurencję, mocne i słabe walory, aby przekuć je na Twój sukces. Dzięki opracowanym przez nas planom contentowym jesteś w stanie samemu tworzyć teksty, które wypozycjonują stronę w wyszukiwarce lub zlecić je innej agencji (oczywiście usługi tworzenia treści na stronę też świadczymy). Zobacz poniżej, dlaczego warto zdecydować się na przygotowanie planów contentowych lub daj znać od razu!

Przed dokonaniem audytu nierzadko spotykamy się ze zdziwieniem Klienta: dlaczego moja treść nie pozycjonuje? W 90% przypadków kluczem jest jej odpowiednie przygotowanie, czyli wykonanie planu contentowego.

_ Planowanie treści na strony

Co otrzymasz w ramach content planu?

Każdy plan contentowy jest przygotowywany indywidualnie na zamówienie. W zależności od potrzeb i charakteru zgłaszanej strony będzie on bardziej nastawiony na analizę dotychczasowego sposobu wykorzystania treści (i przyczyn braku ich sukcesów) lub na dalszą kreację. W każdym przypadku podpowiadamy, w jaki sposób warto podejść do rozwoju poszczególnych sekcji contentowych witryny, np. bloga. Chętnie dzielimy się wiedzą i doradzamy, jaką dobrać narrację do danego profilu działalności i jak komunikować się z odbiorcami. Jednak głównymi elementami składowymi każdego realizowanego przez naszą agencję planu contentowego są poniższe cztery części: 

Wytyczne do rozwoju treści na stronie

Dobry content plan powinien zawierać wytyczny dotyczące rozwoju treści na stronie. Często się zdarza, że publikowane wpisy nie odnoszą większej popularności tak, jak planujemy. Te wytyczne będą zawierały informacje, które to zmienią.

Lista tematów

Jesteśmy w stanie przygotować kompletną listę tematów zalecanych do poruszenia - np. w sekcji bloga strony lub innej. W zależności od ustaleń horyzont czasowy może być różny. Rekomendujemy wybór przygotowania dwunastomiesięcznego content planu.

Wykaz nagłówków

Nagłówki (H1, H2, H3, H4), ich struktura, treść, częstotliwość i sposób rozmieszczenia w dużym stopniu determinują to, czy finalny tekst będzie wpływał na SEO. Jesteśmy jedyną agencją copywriterską w Polsce, która opracowuje content plany z propozycjami gotowych nagłówków!

Lista słów kluczowych

Na jakie frazy pozycjonować stronę? Jakie słowa kluczowe zawrzeć w jednym artykule, aby nie mieszały się z pozycjonowaniem innej podstrony? Decydując się na zakup planu contentowego nie musisz zadawać sobie poniższych pytań - zrobimy za Ciebie badanie kluczowych fraz!

Jak plan contentowy, to tylko Contento!

Wykonujemy szereg działań, aby dostarczyć najlepsze opracowanie tematyczne dla Twojej strony internetowej. Dzięki dostarczonym rozwiązaniom stworzone przez Ciebie treści będą skutecznie wpływały na pozycjonowanie witryny – nawet wtedy, gdy nie masz profesjonalnego doświadczenia copywriterskiego. Otrzymasz wszystko, czego potrzebujesz. Najwyższą jakość gwarantują działania, które wykonujemy, w tym m.in.:

Analiza strony i konkurencji

Przeprowadzamy zaawanasowane badania witryny zarówno pod względem technicznym, jak i merytorycznym. Opieramy nasze plany contentowe na znalezionych punktach przewagi nad konkurencją.

Pokrycie tematyczne i badanie luk

Przygotowanie planu contentowego obejmuje sprawdzenie, czy istnieją obszary, które jeszcze nie są w ogóle zagospodarowane treścią, a które są dobrze dopracowane przez Twoją konkurencję. Jeśli tak jest, trzeba to jak najszybciej zmienić!

Research słów kluczowych

Zbadanie słów kluczowych strony i witryn konkurencji ma ogromne znaczenie dla projektowania planu treści. Dzięki temu nie musisz zajmować się niczym innym, a tylko dopisaniem własnej treści i zastosowaniem wytycznych z otrzymanej listy.

_ Techniczne przygotowanie content planu

Profesjonalne narzędzia

Wszystkie plany contentowe dla stron wykonujemy przy użyciu sprawdzonych narzędzi analitycznych. Dzięki nim możemy przebadać szereg czynników i znaleźć najlepsze obszary do zagospodarowania content marketingiem. W przeciwieństwie do metod intuicyjnych przy tym sposobie zyskujemy powtarzalność i sprawdzalność. Gwarantujemy, że tworząc treści przy użyciu dostarczonych content planów znacznie polepszy się wyniki swojej witryny lub sklepu pod kątem pozycji w wyszukiwarce na określone zapytania. Najczęściej używamy poniższych programów:

Plany contentowe - z opracowaniem treści i bez - cennik *

Poniżej możesz zobaczyć przykładowe ceny planu contentowego. Przy tworzeniu oferty kierujemy się z jednej strony najczęściej spotykanymi potrzebami w zakresie objętościowym, z drugiej zaś okresem, w którym ma służyć dany plan. Nie realizujemy planów contentowych na czas powyżej roku, ponieważ w tak długim horyzoncie sytuacja może się zmienić (algorytmy Google, wyniki wyszukiwania, SERPy, tendencje rynkowe itd.). Każdy pakiet contentowy uwzględnia przeprowadzenie dokładnej analizy SEO przez specjalistę, analizę konkurencji i wszystkie opracowania (lista słów kluczowych, tematy, nagłówki), które wyszczególniliśmy w powyższych częściach oferty. Zobacz poniżej, który plan contentowy najbardziej przyda się Twojej stronie i skontaktuj się z nami celem ustalenia szczegółów. 

Plany contentowe bez opracowania treści:

 • Podstawowy plan contentowy - do 5 tematów 490
 • Plan contentowy kwartalny - do 12 tematów 990
 • Plan contentowy półroczny - do 24 tematów 1890
 • Rozwinięty plan contentowy - 50 tematów 3780

Plany contentowe z opracowaniem treści:

 • Plan contentowy z 5 artykułami ~1100
 • Plan contentowy z 12 artykułami ~2400
 • Plan contentowy z 24 artykułami ~4600
 • Plan contentowy z ponad 50 artykułami do negocjacji

* Wszystkie działania naszej agencji, które są związane z planowaniem treści, wyceniane są indywidualnie. Podane ceny mają charakter przybliżony i służą one odzwierciedleniu ramowych zakresów ogólnych, ale nie wyrażają stałej wysokości opłaty za usługi. Koszt planu contentowego (z treści lub bez) uzależniony jest bowiem od wielu innych czynników. Powyższe ceny mają więc charakter przede wszystkim orientacyjny. Na ostateczną cenę wpływa tematyka, poziom merytoryczny, charakter współpracy (obecnym Klientom przysługują rabaty), obszerność projektu, jak również to, czy podejmowana współpraca obejmuje dostarczenie treści, czy tylko stworzenie planu.

Podane ceny są cenami netto, do których trzeba doliczyć 23% VAT. Agencja Contento wystawia pełne faktury VAT. Jesteśmy czynnym płatnikiem podatku VAT. Treść niniejszego cennika nie stanowi oferty w rozumieniu prawa handlowego.

Wiesz już, jak możemy Ci pomóc?
Już teraz napisz wiadomość, a my zajmiemy się resztą
_ Projekty treści na strony www

Dlaczego warto zdecydować się na kupno planu contentowego?

Strategia publikacji treści na stronie internetowej to obowiązek każdego developera, który chce, aby content wpływał na pozycjonowanie. Prezentowane plany contentowe są podstawą każdej strategii nastawionej na uzyskiwanie większego ruchu poprzez SEO content marketing. Nie bez powodu znane Ci serwisy mają tak wiele treści na stronie. Każdy kolejny update algorytmu wyszukiwarki Google coraz bardziej stawia na treść jako główny wyznacznik popularności witryny. 
Plan contentowy to usługa, dzięki której nie musisz przejmować się tym, że tworzona treść „nie wypali”. Zadbamy o to, aby zaproponować takie tematy, które chwycą zasięgi za rogi. Dysponując profesjonalnym planem contentowym, masz przewagę nad większością swoich konkurentów biznesowych w internecie. 

Copywriting SEO - FAQ, czyli najczęściej zadawane pytania o copywriting

Jeśli masz pytania odnośnie do usług copywriterskich, tu możesz znaleźć odpowiedź. Jeśli jej nie ma, prosimy o wiadomość - odpiszemy tak szybko, jak się da.

Plany treści (content-plany) zapewniają profesjonalne przygotowanie do tworzenia contentu na stronę internetową. To rzetelny konspekt poprzedzony analizą SEO. Stworzony dokument ma kształt podobny do tego, który przekazywany jest specjalistycznym copywriterom przez nasz dział analityki i pozycjonowania w celu opracowania treści, które najlepiej wpłyną na widoczność i konwersję. Inaczej mówiąc, content plan jest pewnego rodzaju rozpiską od A do Z, co powinno być zawarte w tekście, aby przyniósł pożądane rezultaty dla procesu pozycjonowania strony.

Gwarantujemy, że w Contento robimy wszystko, aby usługi optymalizacji i marketingu były z jak największą korzyścią. Świadczą o tym dane i wyniki, które prezentujemy. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji!      

Dzięki content planom każdy jest w stanie napisać treść samemu znacznie łatwiej, niż bez ich pomocy. W ten sposób unikniesz najważniejszych błędów: niepoprawnej optymalizacji, która powodowałaby brak efektów w pozycjonowaniu lub rezultaty odwrotne od zamierzonych. Wciąż jednak będziesz musiał skupić się na stylistyce, języku i walorach marketingowych tekstu. Z tego powodu polecamy zakup content planów wraz usługą copywriterską – w naszej bądź innej agencji. 

Czas przygotowania profesjonalnych content planów zależy od specyfiki zlecenia, strony źródłowej i branży, w której działa przedsiębiorca. Z reguły okres ten oscyluje w przedziale 5 – 14 dni roboczych dla content planów bez pisania tekstów. Wszystkie szczegółowe kwestie ustalimy indywidualnie tak, aby każda ze stron była zadowolona. Aby poznać szczegóły, po prostu wyślij do nas wiadomość! 

Content plany wymagają poszerzonej analizy wewnętrznej (strona internetowa, branża i sektor, cele przedsiębiorcy, horyzont czasowy działania) i zewnętrznej (otoczenie rynkowe, trendy gospodarcze, zakres terytorialny działalności). Niezbędne jest również ustalenie grupy docelowej, jeśli nie została ona dotąd sprecyzowana. 

Zdecydowanie tak. W Contento jesteśmy otwarci zarówno na kompleksową, „klasyczną” współpracę w formie abonemantu, która zawierać może wszystkie formy wsparcia (content plany, copywriting, pozycjonowanie, social media), jak i pomoc punktową tylko w wybranym zakresie (np. przygotowanie planów pisania tekstów). Ty decydujesz, my chętnie poznamy szczegóły i doradzimy. W przypadku poszerzonej współpracy jesteśmy w stanie zaoferować jeszcze bardziej atrakcyjne warunki. 

Upewnij się, czy sprawdziłeś/-aś także pozostałe sekcje naszej strony. Poznasz tam wiele ciekawych informacji:

 • Dlaczego Agencja Contento? 
 • Blog SEO Agencji Contento
 • Wiedza – Słownik pojęć SEO/SEM/e-Marketing
 • Kariera – Dołącz do nas!
 • Regulamin.


Wypróbuj nas w innych dziedzinach:


Plany contentowe wymagają słów kluczowych:

Plany contentowe dla Twojej witryny - Agencja Contento - Spis treści:

Plany contentowe - usługi ogólnopolskie - przykładowa grafika dekoracyjna
_ Plany contentowe – usługi realizowane w całej Polsce

Agencja - Content plany - Warszawa, Poznań, Gdańsk? Jak nawiązać współpracę, która zaowocuje i co można zyska dzięki planom contentowym?

Zastanawiasz się, jaką agencję marketingową do tworzenia treści wybrać? Plany contentowe to jedna z naszych specjalizacji. Jako nieliczni oferujemy usługę przygotowania profesjonalnych planów, które tworzone są z myślą o SEO, jak i o aspektach marketingowych. Gwarantujemy najlepsze rezultaty dzięki dostosowaniu produktu pod wymagania współczesnych parametrów algorytmów wyszukiwarek. Z myślą o najwyższej skuteczności pracy nie zapominamy o aspektach marketingowych. Plany contentowe (contentplany), agencja copywriterska Contento, to usługa, która wyznacza Tobie kierunek dalszych działań. Do tworzenia artykułów możesz wykorzystać nas, inną agencję lub zaprzyjaźnionych copywriterów. Ty decydujesz, mając w ręku gotowe zespół wskazówek z wytycznymi pod pozycjonowanie. Z pewnością możemy pomóc też Twojej firmie. Jako agencja copywriterska z Torunia dostarczamy content plany Klientom z całej Polski, między innymi z Bydgoszczy, Poznania i Warszawy. Przekonaj się, co i ile może zrobić, wysyłając nam wiadomość!

Zlecenia Plany Contentowe
biuro@agencjacontento.pl


+48 844 700 731
Agencja Contento Logo
Pracujemy zdalnie z klientami z całej Polski

Agencja Contento
Legionów 214/3
87-100 Toruń

PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK: 08:30 - 17:00,
SOBOTA: 10:00 - 14:00.

Przejdź do zakładki Kontakt