_ Profesjonalne opisy produktów dla e-commerce

Opisy produktów na stronę sklepu

Trafny, oryginalny i perswazyjny opis produktu jest jednym z głównych czynników wpływających konwersję sprzedażową. To również świetne pole do zawarcia kluczowych fraz, które zwiększą widoczność strony w internecie. Dobre opisy produktowe to po prostu podstawa we współczesnym e-commerce!  

Jeśli Twoja konkurencja ma lepszą sprzedaż pomimo podobnych produktów i polityki cenowej, przyczyny mogą wynikać ze strategii marketingowej. Nikt nie chce czytać tego samego – ani klient, który po prostu nie zdecyduje się na zakup, ani algorytmy Google, które w najgorszym przypadku uznają treść za plagiat. Każdy produkt w sklepie internetowym powinien być opatrzony unikalnym opisem. Powinien przede wszystkim informować o cechach produktu, ale znacznie lepiej, gdy wpisuje się w przyjętą narrację, tworząc świetny, oryginalny klimat. 

Stworzymy dla Ciebie najlepsze opisy do sklepu internetowego, które zwiększą konwersję i zadowolenie Twoich klientów. W zależności od asortymentu i grupy docelowej postawimy na luz lub profesjonalizm, walory informacyjne lub perswazyjne. Prześlij szczegóły, aby dowiedzieć się więcej.

Opisy produktów i kategorii - agencja copywriterska
_ Opisy produktów i opisy kategorii

Opisy do sklepu - co oferujemy?

Chcesz zyskać nowych klientów, zwiększyć ruch na stronie i przekonać do zakupu niezdecydowanych? Nic prostszego – zajmiemy się tym dla Ciebie. Wybierz treść do sklepu internetowego, która sama generuje zysk. 

Opisy produktów

Oryginalne i zachęcające do zakupu opisy produktów na stronę sklepu internetowego.

Opisy kategorii

Opisy kategorii, które pozwolą skuteczniej pozycjonować stronę w Google.

_ To tylko zalążek tematów, które realizujemy!

Opisy do sklepu internetowego

Atrakcyjne opisy do sklepu internetowego nie są opcjonalne. Ich stworzenie to podstawa, aby móc wyróżnić się na tle konkurencji. Promocja produktów przyniesie lepsze efekty, jeśli treści zostaną przygotowane zgodnie ze standardami SEO i na podstawie ustalonej strategii pozycjonowania. W ten sposób przestrzeń opisowa sklepu będzie mogła być wykorzystana do osiągnięcia wyższych pozycji na określone słowa kluczowe. Powyższe prawidłowości dotyczą każdej branży. Przygotowujemy opisy produktów w dowolnej tematyce, które pozytywnie wpłyną na Twój biznes!

Opisy RTV & AGD

Stworzymy sprzedażowe opisy produktów elektronicznych, RTV i komputerowych. Skontaktuj się z nami.

Home & Garden

Aranżacje przestrzeni, wyposażenie łazienki; ogród - zaawansowane opisy produktów czekają na stworzenie!

Fashion & Lifestyle

To jedna z tych branż, w której potrzeba najwięcej opisów. Stworzymy unikatowe opisy mody damskiej i męskiej.

Turystyka

Teksty dla branży turystycznej wymagają umiejętności przekazania piękna słowem. Zwłaszcza w niestabilnych czasach.

Produkcja i biznes

Stworzymy opisy produktów dla producentów i wytwórców, które będą odpowiadały za wyższy stopień rozpoznawalności.

Produkty cyfrowe

Poradniki, szkolenia, produkty audio, gry - jesteśmy otwarci na propozycje! Sprawdź też nasz copywriting dla branży IT

_ Nasze opisy to klasa sama w sobie

Zalety naszych opisów produktów i kategorii

Szybciej, więcej, lepiej – 'zwykłe’ opisy produktów tego nie zapewnią. Nasze już tak. Przygotowując strategię ich tworzenia, koncentrujemy się na uzyskaniu większego ruchu, wyższej konwersji sprzedażowej (zarówno produkty, jak i usługi) oraz na wzmocnieniu ogólnej narracji lub stylu strony internetowej.

Wyższa konwersja

Tworzymy opisy produktów tak, aby sprzedawały - to jest ich cel numer jeden!

Atrakcyjny wygląd

Stylistyka tekstu ma spore znaczenie dla odbioru całego sklepu (UX). Nasze treśći w tym pomogą!

Większy ruch

Spodziewaj się znacznie większego ruchu na ustalone frazy kluczowe!

_ Opisy produktów szyte na miarę

Opisy produktów do sklepu. Dlaczego każdy opis musi być inny?

Opisy produktów muszą być zgodne z obowiązującymi kanonami informacyjnymi. Jeśli przymierzasz się do zakupu procesora do komputera, nie interesują Ciebie wtedy jego wymiary, a bardziej rodzaj chipsetu i kompatybilność z kartą graficzną oraz płytą główną. Jednak gdy wybierasz telefon komórkowy, zakładając, że jesteś statystycznym konsumentem, przywiązanie do poszczególnych aspektów technicznych może być zupełnie wyparte przez czynniki emocjonalne: styl, kolorystykę, utarte przekonanie o tym, co dany przedmiot reprezentuje i do kogo pasuje. Gdy opracowujemy opisy produktów, musimy wziąć pod uwagę wszystkie powyższe czynniki. Tekst musi operować tym, czym kieruje się konsument w procesie decyzyjnym. Takie podejście gwarantuje najlepsze rezultaty marketingowe i sprzedażowe.

_ W trosce o wyższą sprzedaż każdego sklepu

Dlaczego nasze opisy produktów są tak skuteczne?

Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, jednak za każde zamówienie odpowiada profesjonalista w swojej dziedzinie. Daje to gwarancję najwyższej jakości treści opisowych. Duże znaczenie mają też wykorzystywane przez nas specjalistyczne narzędzia. Cały czas się rozwijamy, bo wiemy, jak zmienne jest środowisko sprzedaży internetowej. Nasze opisy produktów wyróżniają się między innymi:

Tłumaczenia strony firmy polski angielski www

Znajomość tematyki

Wiemy, o czym piszemy, bo każda branża ma specjalnie dobranych autorów.

Kreatywna treść

Lubimy zaskakiwać i bawić się konwencjami, co pozwali odróżnić Twój sklep od reszty.

Język korzyści

Prezentujemy korzyści w unikatowy sposób, dostarczając odpowiedzi na potrzeby odbiorcy.

Struktura SEO

Tworzymy opisy produktów zgodnie ze standardami SEO w trosce o lepszą widoczność.

_ Ile kosztują opisy produktów?

Opisy produktów - cennik (2022)

Cena za opisy produktów

Koszt przygotowania opisów do sklepu zależy od tematyki, objętości i szczegółowych wytycznych. Opisy mogą być przygotowane z uwzględnieniem specjalnie opracowanej strategii SEO. Jesteśmy w stanie poddać teksty dodatkowej korekcie – nie tylko językowej, ale merytorycznej przez osobę, która aktywnie działa w wybranej branży. Możemy również przygotować prostsze opisy produktów, kategorii i usług, które będą tańsze.

Cenę za opisy produktów możemy wyrazić zarówno w ujęciu akordowym (cena za 1000 zzs), jak i rozliczyć zlecenie projektowo (cena za całe zlecenie). Warunki ustalane są wspólnie, a wszystko zależy od szczegółów. W przypadku wyboru pierwszego wariantu stawki agencji zaczynają się już od 30 zł netto / 1000 zzs (bez uwzględnienia analizy SEO i korekty merytorycznej). Wyślij nam wiadomość, aby dowiedzieć się więcej!

_ Objętość realizowanych zleceń

Ile zzs powinien mieć opis produktu?

Opisy produktów i usług w sklepie zazwyczaj mają od 1000 zzs do 3000 zzs. Opisy kategorii (stron produktowych) są dłuższe, gdyż kluczowe jest ich wypozycjonowanie. Objętość może przekraczać 5000 zzs. Wszystko zależy jednak od konkretnego przypadku.  Treści opisowe do sklepu muszą być dobierane indywidualnie, gdyż w przeciwnym razie zaniknęłyby wszystkie pozytywne efekty ich tworzenia: unikatowość, wzrost rozpoznawalności, ciekawa narracja, wyższa sprzedaż i pozycja w wyszukiwarce. 

_ Opisy do sklepu, które rozwijają Twój biznes

Opisy produktów. Od odbiorcy do klienta

Opisy produktów i kategorii - agencja copywriterska
Opis produktu dostrzega każdy, choć nie każdy przeczyta go w całości. Według najnowszych badań 23% osób kupujących przez internet traktuje opis produktu jako jeden z najważniejszych czynników wpływających na decyzję zakupową. We współczesnym marketingu internetowym to dość sporo. Aby jednak wykorzystać potencjał drzemiący w opisie, należy zadbać o jego przekaz, schemat, strukturę i kształt. Pomijając pewne hermetyczne branże, każdy opis musi się wyróżniać. W Contento za pomocą naszych treści przekształcamy Twoich odbiorców w Twoich klientów. Klientów, którzy prawdopodobnie do Ciebie jeszcze wrócą!
Wiesz już, jak możemy Ci pomóc?
Lub zobacz więcej przydatnych informacji poniżej dotyczących opisów produktów do sklepu internetowego!
_ Skuteczny copywriting sprzedażowy

Opisy produktów - jakość i przygotowanie merytoryczne

Nie jesteśmy w stanie zagwarantować, że będziemy posiadali specjalistów od Twojej tematyki. Możemy za to z dumą powiedzieć, że nasi eksperci specjalizują się w ponad dwudziestu branżach, tworząc content, który codziennie pomaga właścicielom sklepów sprzedawać lepiej, więcej i szybciej! Korzystając z naszych usług nigdy nie spotkasz się z sytuacją, w której opisy na dany temat przygotowuje osoba bez doświadczenia. O skuteczności takiego podejścia świadczy jakość, którą zapewniamy. Jeśli szukasz najlepszych opisów produktów tworzonych przez specjalistów, to jesteś w dobrym miejscu! 

_ Skuteczny copywriting sprzedażowy

Opisy produktów po angielsku

Specjalizujemy się w tworzeniu opisów produktów w języku polskim i angielskim. Dzięki temu opracowujemy treści najwyższej jakości, z uwzględnieniem nowszych standardów panujących w anglojęzycznym internecie. Opisy produktów po angielsku stają się koniecznością w sytuacji, gdy strona internetowa sklepu rozwija się i zaczynamy targetować na klienta zagranicznego.
_ Skuteczny copywriting sprzedażowy

Nie tylko opisy produktów!

Przygotowywanie opisów to tylko jedna z czynności, którą musi zająć się dobra agencja copywriterska. Często od opisów kategorii i produktów rozpoczyna się współpracę contentową, gdyż treści te bezpośrednio wpływają na odbiorcę. Sklep internetowy może jednak wymagać także contentu na stronę główną, landing page, nie wspominając już o sekcji blogowej. Zapoznaj się z pozostałymi podstronami Contento, aby dobrać taki zakres działań, jakiego potrzebujesz. 

Copywriting SEO - FAQ, czyli najczęściej zadawane pytania o copywriting

Jeśli masz pytania odnośnie do usług copywriterskich, tu możesz znaleźć odpowiedź. Jeśli jej nie ma, prosimy o wiadomość - odpiszemy tak szybko, jak się da.

Opisy produktów i kategorii pomogą skuteczniej przekonać klienta do zakupu.  Oprócz tego opisy umożliwiają:

– wypozycjonowanie strony,

– zwiększenie rozpoznawalności,

– uatrakcyjnienie wyglądu, 

– budowę profesjonalnego wizerunku. 

Każda strona sprzedająca produkty lub usługi powinna być wyposażona w takie treści, jednak ich kształt musi być dostosowany do indywidualnego przypadku. 

Google od lat coraz skuteczniej walczy z właścicielami, którzy kopiują treść z innych stron. Autorska treść jest chroniona, a jej użytkowanie bez zgody autora stanowi kradzież. Z perspektywy robotów wyszukiwarek próby budowania treści na opisach konkurencji są podwójnie nieskuteczne. Z jednej strony właściciel naraża się w ten sposób na zablokowanie witryny w wynikach wyszukiwania. Z drugiej zaś potencjalni odbiorcy prędko mogą się zorientować, że czytane opisy brzmią nadzwyczaj podobnie do innych. Z tych i wielu innych powodów każdy sklep powinien mieć własną, unikalną treść z przysługującymi prawami majątkowymi.  

Nie posiadamy górnego limitu zakresu prac w przypadku tworzenia treści na strony internetowe. Opisy produktów to kategoria, która zazwyczaj ma największą objętość w przeliczeniu na zlecenie. Przyczyna jest prosta: w sklepie internetowym może być kilkadziesiąt, kilkaset, a nawet kilka tysięcy produktów. Wszystkie wymagają odpowiednio „uszytego” opisu. W przypadku większych zleceń jesteśmy w stanie zaoferować jeszcze bardziej konkurencyjne warunki współpracy. 

Tak, dostarczamy grafiki do stron internetowych. Usługę wyceniamy oddzielnie. 

Czas przygotowania opisów produktów i kategorii zależy od rodzaju i objętości zlecenia. Mniejsze zlecenia realizujemy natychmiast, nawet w przeciągu 48 godzin. Z reguły jednak dostarczenie kompleksowych treści dla całego asortymentu sklepu wiąże się z przeprowadzeniem zaawansowanego researchu wewnętrznego i analizy konkurencji. W zależności od Twoich potrzeb przeprowadzimy audyt SEO i stworzymy wytyczne, na podstawie których tworzone będą treści. Jak wiadomo, sklep sklepowi nierówny. Gorąco zachęcamy do kontaktu w celu omówienia szczegółów.

Tak, bardzo duże zlecenie oznacza bardziej preferencyjne warunki współpracy z Agencją Contento. 

Do przygotowania opisów produktów potrzebować będziemy kilku informacji. Na płaszczyźnie ogólne musimy poznać Twoje cele, priorytety i budżet, aby dopasować jak najbardziej optymalne rozwiązania. Dokładnie analizujemy stronę internetową, ale rozmawiamy też o grupie docelowej, która wyznaczy miękkie aspekty tworzenia treści (np. sposób kierowania się do adresata, stosowanie zwrotów bezpośrednich, słownictwo, stylistyka opisów).  

Upewnij się, czy sprawdziłeś/-aś także pozostałe sekcje naszej strony. Poznasz tam wiele ciekawych informacji:

  • Dlaczego Agencja Contento? 
  • Blog SEO Agencji Contento
  • Wiedza – Słownik pojęć SEO/SEM/e-Marketing
  • Kariera – Dołącz do nas!
  • Regulamin.


Zajmujemy się też wieloma pokrewnymi dziedzinami:


Opisy produktów i kategorii – przeglądaj całość raz jeszcze

Opisy produktów i kategorii - Agencja Contento - Spis treści:

Plany contentowe - usługi ogólnopolskie - przykładowa grafika dekoracyjna
_ Plany contentowe – usługi realizowane w całej Polsce

Opisy produktów i kategorii - dodatkowe informacje. Dlaczego nasza współpraca zyska Twoją najlepszą opinię?

Opisy produktów i kategorii to niewątpliwie jedna z najważniejszych naszych specjalizacji. Agencja copywriterska Contento jest jedną z rzadkich firm, które oferują procesowy sposób podejścia do opisów produktów i kategorii. Zapewniamy najbardziej wartościowe efekty – między innymi dzięki myśleniu zarówno o aspektach związanych z pozycjonowaniem, jak i marketingiem. Wszystkie nasze rozwiązania są nie tylko całkowicie unikatowe, ale pozwalają na więcej, niż oferta konkurencyjnych firm. Zawsze starannie dostosowujemy naszą pracę pod bieżące wymagania współczesnych parametrów wyszukiwarek internetowych. Z myślą o najwyższej skuteczności pracy nie zapominamy o aspektach marketingowych. Opisy produktów i kategorii, agencja copywriterska Contento, to usługa, która przyczynia się do wyższej rozpoznawalności strony www. O warunkach współpracy zawsze decydujemy wspólnie. Jako agencja copywriterska z Torunia dostarczamy content plany Klientom z całej Polski, między innymi z Bydgoszczy, Olsztyna, Katowic i Warszawy. Z pewnością możemy pomóc również Twojej firmie. Przekonaj się, co i ile możemy zrobić, wysyłając nam e-mail już teraz! 

Zlecenia Opisy Produktów E-Commerce
biuro@agencjacontento.pl


+48 844 700 731
Agencja Contento Logo
Pracujemy zdalnie z klientami z całej Polski

Agencja Contento
Legionów 214/3
87-100 Toruń

PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK: 08:30 - 17:00,
SOBOTA: 10:00 - 14:00.

Przejdź do zakładki Kontakt