_ Treści na bloga firmy

Profesjonalne artykuły blogowe

Tworzymy unikalne artykuły na bloga, które pomagają w pozycjonowaniu stron. Wysokiej jakości treści blogowe mogą być elementem indywidualnie opracowanej strategii content marketingowej, kompleksowego abonamentu (SEO/SEM/SM), jak i dostarczone oddzielnie, akordowo. Pomagamy na każdym etapie współpracy.

Opracowujemy treści blogowe na strony-wizytówki, serwisy tematyczne i sklepy. W związku z rosnącym znaczeniem oryginalności i przydatności materiałów publikowanych na stronach internetowych wysokiej jakości artykuły szybko stały się pozycjami obowiązkowymi. Blog wypełniony zróżnicowanym contentem przyciągnie nowych klientów, jak i zwiększy poziom lojalności obecnych. Z usługami Agencji SEO Contento możesz być pewien, że publikowane na Twojej witrynie treści będą odpowiednio zoptymalizowane pod kątem algorytmów wyszukiwania. W dodatku realizowane przez nas artykuły blogowe mogą znacznie pomóc w sprzedaży, marketingu i promocji!

Dedykowane artykuły na bloga dla firm
_ Co wyróżnia artykuły blogowe Contento?

Artykuły blogowe - z pasji pisania i potrzeby optymalizowania

Artykuły na bloga strony kiedyś były opcjonalne. Dziś trudno wyobrazić sobie prężnie rozwijającą się domenę bez profesjonalnie przygotowanej sekcji blogowej. Wynika to z wszechstronnych funkcji, jakie spełnia ta przestrzeń. Blog strony pozwala na dzielenie się wiedzą, a więc budowanie eksperckiego wizerunku. Sprzyja to atrakcyjności marketingowej, jak i może być świetną płaszczyzną do udzielania wsparcia klientów (artykuły poradnikowe). 

Sekcja blogowa pozwala jednak na znacznie więcej. Pozwala efektywnie i stosunkowo niskim kosztem wypozycjonować stronę na określone frazy kluczowe. Artykuły blogowe wspierają również odpowiednie linkowanie wewnętrzne, pomagając w hierarchizowaniu ważności odpowiednich podstron. Aby jednak uzyskać wymarzone rezultaty, konieczne jest przygotowanie artykułów zgodnie z zasadami SEO.  

Rzetelna dawka wiedzy

W trosce o tworzenie profesjonalnego wizerunku należy wyposażyć stronę w artykuły o najwyższym poziomie merytorycznym.

Atrakcyjność marketingowa

Artykuły blogowe muszą porywać odbiorców, wyróżniać się na tle konkurencyjnych i być pisane przyjaznym językiem.

Optymalizacja pod SEO

Wszystkie teksty na bloga firmy zamawiane w naszej Agencji są odpowiednio optymalizowane pod pożądane słowa kluczowe.

_ Dla kogo rekomendujemy

Artykuły blogowe na stronę

Dzisiejsza rzeczywistość cyfrowa nie pozostawia złudzeń. Każda strona internetowa, która ma być odwiedzana przez odbiorców, powinna mieć sekcję blogową. Zakup artykułów blogowych rekomendujemy wówczas każdemu, kto nie ma czasu samemu zająć się tworzeniem tekstów lub pragnie mieć pewność, że od razu otrzyma najwyższej jakości utwory.
Artykuły na bloga strony firmowej, sklepu czy nawet prostej strony typu wizytówka powinny spełniać szereg kryteriów. Istotne jest zarówno to, o czym piszemy, jak i to, w jaki sposób to robimy. Tworzenie treści blogowych może być doskonałym sposobem na zyskanie popularności i nowych odbiorców. Dla stron współpracujących z systemami reklamowymi (np. Google, Amazon) takie zabiegi będą podstawą podstaw. Dla sklepów i firm usługowych będzie to jedno ze skuteczniejszych rodzajów działań pozyskujących klientów. Dla każdego zaś dobre artykuły blogowe staną się fundamentem budowy profesjonalnego wizerunku w sieci i zaufania do marki. Pisanie artykułów na strony internetowe uznawane jest też za bezsprzecznie najbezpieczniejszy rodzaj promocji. W 100% spełnia on założenia norm i zasad White Hat SEO. Idealnie wpisuje się w zestaw czynności wykonywanych w ramach kampanii content marketingowych. Praktyki takie sprzyjają osiągnięciu wyższej pozycji w wyszukiwarkach i są całkowicie przyjazne. Warto też pamiętać o tym, że skuteczne teksty na bloga zapewnią efekty długoterminowe – dobry tekst, co jakiś czas aktualizowany, będzie rankował wysoko nawet przez wiele długich lat!

Artykuły blogowe mogą być paliwem napędowym strony internetowej. Ale tanie artykuły i precle nie spełnią tego celu. Tak, jak ze wszystkim – trzeba postawić na jakość. 

Artykuły na bloga - skuteczność, sprzedaż, zlecenie
_ Ceny artykułów blogowych

Ile kosztują artykuły blogowe? Cennik

Cena za artykuły zależy od rodzaju treści, tematyki, a także objętości zlecenia. Najczęściej wyrażamy ją w znakach ze spacjami (zzs). Przeciętna objętość artykułu blogowego wynosi około 5000 zzs. Rynkowa cena za 1000 zzs w 2022 roku / 2023 roku wynosi około 25 – 75 zł netto – w zależności od branży, poziomu merytorycznego i stopnia zaawansowania tekstu. Nie jesteśmy w stanie podać dokładnej i uniwersalnej ceny. Niektóre zlecenia są prostsze, inne trudniejsze. Wymagają zaangażowania nie tylko profesjonalnego copywritera, ale także wsparcia merytorycznego, korekty i działu SEO, który wykonuje analizę niezbędną do opracowania wytycznych.

Artykuły blogowe w Agencji Contento znajdziesz w cenie już od 35 złotych. Napisz do nas, aby poznać szczegóły i uzyskać darmową wycenę. 

Wiesz już, jak możemy Ci pomóc?
Napisz wiadomość, a my zajmiemy się resztą
_ Zalety i skuteczność działań content marketingowych

Artykuły blogowe - wsparcie sprzedaży i komunikacji z klientem

Artykuły na bloga są świetnym nośnikiem informacji branżowych, które pozwalają lepiej zrozumieć, czym firma się zajmuje. Zaawansowane pod względem merytorycznym treści budują wizerunek eksperta, pomagając w pozyskaniu wartościowych leadów. Profesjonalne artykuły blogowe zapewniają dużym i małym przedsiębiorstwom możliwość uzyskania wyższej rozpoznawalności, ale nie tylko. Metoda ta jest skuteczna zarówno na płaszczyźnie marketingowej (poprzez stworzenie rzetelnego i przede wszystkim oryginalnego wizerunku), jak i sprzedażowej (skuteczna reklama). Artykuły nierzadko pełnią dodatkowe funkcje w komunikacji z klientów. Świetnym przykładem są firmy usługowe i specjalistyczne (np. kancelaria patentowa). Gdy w rozmowie pojawia się temat trudny do szybkiego wyjaśnienia przez telefon, przedsiębiorca może natychmiast odesłać Klienta do treści na swoim blogu. Takie działania sprawiają również, że kliencie chętniej wrócą i skorzystają z danej usługi raz jeszcze. 

_ O czym piszemy, a o czym nie piszemy?

Artykuły blogowe SEO

Wiele osób zastanawia się, jak pisać artykuły blogowe pod SEO? Wbrew pozorom wcale nie jest to takie proste. Konieczne jest wykonanie pracy analitycznej, polegającej na odpowiednim doborze słów kluczowych. Czynność ta musi być jednak poprzedzona audytem i analizą otoczenia, bez których wybór słów kluczowych byłby zupełnie arbitralny i nie przynosiłby efektów. Pisząc artykuły na bloga, trzeba więc zweryfikować nie tylko to, jakie frazy są popularnie używane w danym kontekście, ale także które nie są jeszcze zbyt zagospodarowane. Ich użycie w tekście będzie znacznie skuteczniejsze dla pozycjonowania. 

Kolejnym aspektem jest umiejętność wplecenia słów kluczowych do tekstu. Wymaga to zdolności kreatywnego pisania, w czym specjalizują się copywriterzy naszej agencji. Dobre artykuły blogowe SEO to treści, których nie uznamy początkowo za artykuły pisane na bloga. Wyróżniają się więc poziomem merytorycznym, potrafią zainteresować czytelnika, ale przyczyniają się do skutecznej poprawy widoczności witryny w internecie. 

_ Zalety i skuteczność działań content marketingowych

Objętość tekstów na bloga

Obecnie artykuły na bloga tworzone są w zupełnie różnych formatach. Utarte schematy zdają się coraz bardziej zanikać. I choć my również podajemy za rynkowy standard objętość 5000 zzs (znaków ze spacjami), to jednak mamy świadomość tego, że dobra kampania nie powinna być wcale rozplanowywana w znakach ze spacjami…

Warto wykonać prosty eksperyment. Za pomocą narzędzia analizy contentu,  np. polskiego Senuto, można znaleźć najlepsze według programu artykuły i podstrony odpowiadające na zadaną frazę kluczową. Łatwo dostrzec, że TOP 5 artykułów, pomijając bardziej niszowe tematyki, będzie miało objętość ponad 10 000 zzs. Na podium nie brakuje także artykułów blogowych o objętości 20 000 zzs, 30 000 zzzs, a nawet 40 000 zzs. Wszystko zależy więc od kontekstu i celu naszych działań. Dobre artykuły na bloga strony można stworzyć zarówno o objętości 3000 zzs, jak i 25 000 zzs.

Artykuły blogowe - FAQ - wszystko, co warto wiedzieć na ten temat:

Jeśli masz pytania odnośnie do usług copywriterskich (pisania artykułów na bloga), poniżej możesz znaleźć odpowiedź. W razie czego prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.

Artykuły blogowe to treści publikowane w sekcjach blogowych stron i sklepów internetowych. Prowadzenie bloga strony firmowej wiąże się z szeroką gamą korzyści. Artykuły na bloga pomagają bowiem w:

 • pozycjonowaniu strony firmy,
 • zarządzaniu linkowaniem wewnętrznym i hierarchią stron, 
 • tworzeniem pozytywnego, eksperckiego wizerunku, 
 • komunikacji bezpośredniej z klientem (odwołanie się do artykułów zamieszczonych na blogu firmy), 
 • wyższej sprzedaży poprzez zaufanie. 

Najważniejsze cechy artykułu blogowego:

 • zaciekawiająca treść,
 • transparentny przekaz,
 • poprawność językowa i stylistyczna,
 • sprofilowanie pod grupę docelową,
 • optymalizacja treści zgodna z zasadami SEO,
 • czytelny układ treści (nagłówki, bullet points),
 • stosowanie słownictwa branżowego,
 • stosowanie języka korzyści (fragmentaryczne – w zależności o od typu artykułu).

Tak, artykuły blogowe przyczyniają się do poprawy wizerunku firmy w sieci, co przekłada się na walory marketingowe. Teksty publikowane na blogu będą nieocenionym wsparciem w procesie sprzedaży oraz komunikacji z klientem. 

Artykuły blogowe można oczywiście napisać samemu. Jeśli jednak nie mamy doświadczenia w SEO i w tworzeniu treści kreatywnych, zdecydowanie szybciej i prościej będzie kupić gotowe artykuły. Jeśli jednak pragniesz tworzyć artykuły na własną rękę, pomocne okazać się mogą profesjonalne plany contentowe.

W Contento otrzymasz najwyższej jakości treść na bloga. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie. Nasze artykuły są odpowiednio sprofilowane i zoptymalizowane pod pozycjonowanie. Dowiedz się więcej, pisząc do nas wiadomość! 

Cena za artykuł blogowy może być wyrażona ilościowo, np. 30 zł za 1000 zzs, albo projektowo. W każdym przypadku wycena wynika z rodzaju tekstów, tematyki i wielu innych czynników. Ze względu na to nie jesteśmy w stanie wskazać uniwersalnej stawki, ale mamy pewność, że nasze ceny są niższe od większości dobrych agencji copywriterskich i powinny Cię usatysfakcjonować. 

Oczywiście wszystkie szczegółowe kwestie ustalimy indywidualnie, gdyż każdy przypadek jest inny. Zachęcamy do kontaktu! 

Artykuły blogowe mogą powstać nawet w przeciągu kilku dni od zamówienia. Szczegóły zależą jednak od wielkości i specyfiki zamówienia. Każdy temat i strona internetowa są inne. Podziel się z nami informacjami, aby uzyskać darmową wycenę i plan terminów publikacji. 

Jak najbardziej! Zachęcamy do składania zamówień na różne rodzaje treści, a także usługi związane z pozycjonowaniem, tłumaczeniami, sklepami internetowymi oraz social media. 

Upewnij się, czy sprawdziłeś/-aś także pozostałe sekcje naszej strony. Poznasz tam wiele ciekawych informacji:

 • Dlaczego Agencja Contento? 
 • Blog SEO Agencji Contento
 • Wiedza – Słownik pojęć SEO/SEM/e-Marketing
 • Kariera – Dołącz do nas!
 • Regulamin.


Nie tylko teksty na bloga. Zobacz również:


Artykuły blogowe na tej stronie ujęliśmy tak:

Artykuły blogowe - Agencja Contento - Spis treści:

Content marketing dla firm, zlecenie, stawka, cena, kontakt
_ Plany contentowe – usługi realizowane w całej Polsce

Profesjonalne artykuły blogowe - Warszawa, Gdańsk, Szczecin, Poznań? Walczymy o opinie klientów z całej Polski!

Artykuły blogowe to z pewnością jedna z wielu naszych specjalizacji. Agencja copywriterska Contento jest jedną z nielicznych firm, które proponują procesualny sposób podejścia do artykułów webowych. Dajemy najlepsze rezultaty – między innymi dzięki priorytetyzowaniu zarówno działań pozycjonerskich, jak i marketingowych. Wszystkie nasze produkty są nie tylko całkowicie unikatowe, ale pozwalają na więcej, niż rozwiązania konkurencyjnych firm. Zawsze precyzyjnie dostosowujemy nasze działania pod bieżące wymagania współczesnych parametrów wyszukiwarek internetowych. Z myślą o najwyższej skuteczności pracy nie zapominamy o aspektach marketingowych. Artykuły na bloga strony, agencja copywriterska Contento, to usługa, która przyczynia się do osiągania lepszych pozycji w wynikach wyszukiwania. O szczegółach współpracy i innych aspektach (np. ceny artykuły blogowe) zawsze decydujemy wspólnie. Jako agencja copywriterska z Torunia dostarczamy wartościowe artykuły na strony www Klientom z całej Polski, między innymi z Poznania, Olsztyna, Katowic i Warszawy. Z pewnością możemy pomóc także Twojej firmie. Sprawdź, jak wygląda content writing w Contento – skontaktuj się już teraz!

Zlecenia Artykuły Blogowe
biuro@agencjacontento.pl


+48 844 700 731
Agencja Contento Logo
Pracujemy zdalnie z klientami z całej Polski

Agencja Contento
Legionów 214/3
87-100 Toruń

PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK: 08:30 - 17:00,
SOBOTA: 10:00 - 14:00.

Przejdź do zakładki Kontakt