Treści dla sklepów internetowych, teksty dla sklepów ecommerce
Widoczność w sieciach społecznościowych

Blog strony firmy

Blog na stronie na jedna z najprostszych i najlepszych strategii inbound marketing. Pozwala na dzieleniu się wiedzą z potencjalnymi klientami, tym samym wprowadzając ich na sam początek lejka sprzedażowego. Skuteczny marketing blogiem umożliwia łatwe pozyskanie klienta, który jest już zainteresowany usługami, ponieważ poznał profil firmy i jej profesjonalizm. 

Tworzymy skuteczne blogi SEO dla firm, które chcą zwiększyć rozpoznawalność w sieci i konwersję sprzedaży. Szukasz prostych i skutecznych rozwiązań na poprawę wizerunku lub wzrost widoczności w Google? Stworzenie bloga strony firmy może być strzałem w dziesiątkę! 

_ Copywriting ekspercki

Tworzymy blogi sklepów i stron, które zamieniają
czytelnika w Twojego klienta

Jako skuteczna agencja copywritingu chętnie podejmujemy się także tych najtrudniejszych zadań. Nasza firma współpracuje z wieloma specjalistami, którzy mają praktyczne doświadczenie w swoich dziedzinach. Z tego powodu możemy proponować najwyższej jakości usługi copywritingu SEO, także tego najbardziej specjalistycznego i niszowego. Tworzymy treści do serwisów branżowych, które – dzięki wysokiej znajomości merytorycznej tematu – pozwalają właścicielowi zyskać status eksperta. Tym samym zwiększa się stopień konwersji, gdyż automatycznie rośnie liczba odbiorców, którzy są skłonni skorzystać z danych usług lub zakupić wybrane produkty.

Content writing

Dobrze skrojone artykuły na bloga wymagają dobrego researchu, ale również sprawnej ręki pisarza. Copywriting w naszej agencji to podstawa - nie outsourcingujemy Twojego zlecenia, lecz przygotowujemy od A do Z!

Analiza zainteresowania

Wykonujemy analizy zachowań użytkowników, które porównujemy do dotychczasowych celów biznesowych. Opracowujemy i wdrażamy nowe strategie tworzenia i publikacji nowych treści, które najbardziej konwertują.

Optymalizacja pod SEO

Wszystkie blogi stron firmowych są przygotowywane z myślą o skutecznym pozycjonowaniu. Przygotowujemy analizy i wytyczne, a nad zadaniem pracują specjaliści kreatywni i pozycjonerzy.

Branding

Tworzymy blogi w oparciu o przygotowane strategie identyfikacji wizualnej, które pozwalają na uzyskanie efektu profesjonalizmu i ułatwiają proces publikowania wielu treści.

_ Co otrzymam w ramach social media?

Jak działa blog sklepu?

Posiadanie bloga nie jest już niczym nowym. Popularność tego rozwiązania jako elementu strategii SEO zaczęła rosnąć zwłaszcza po aktualizacji algorytmu Pingwin, który zmniejszył znaczenie link buildingu i zwiększył znaczenie wysokojakościowych publikacji. Tworzenie bloga sklepu, jak i bloga strony usługowej, wymaga jednak systematyczności i wiedzy, bo tylko wtedy możemy spodziewać się pożądanych efektów. 

Profesjonalny blog strony to już podstawa

JAKOŚĆ TREŚĆI BEZPOŚREDNIO WPŁYWA NA ODBIÓR MARKI
Badania content marketing institute 2021

_Usługi tworzenia planów treści

Blogi na różne rodzaje platform sprzedażowych

Tworzymy dedykowane blogi SEO dla sklepów internetowych i nie tylko, które podnoszą walory merytoryczne każdej witryny. Zapewniamy rozwiązania przeznaczone dla różnych rodzajów platform e-commerce. Najpopularniejsze przedstawiliśmy poniżej. 

Sklep internetowy WordPress Woo

Blog sklepu Woocommerce

WooCommerce to wtyczka do CMS WordPress – najpopularniejszego systemu zarządzania treścią. Tworzenie bloga na WordPressie od strony technicznej jest zdecydowanie najprostsze. Może też dawać świetne rezultaty pod kątem SEO. 

PrestaShop sklep silnik oprogramowanie dla sklepu

Blog sklepu PrestaShop

PrestaShop to platforma sprzedażowa, która posiada kilka wersji blogowych w zależności od wybranego modułu i bazowego motywu. Pomagamy w doborze, konfiguracji i prowadzenia bloga na PrestaShop

Założenie sklepu internetowego Shopify

Blog sklepu Shopify

Shopify również oferuje moduł blogowy, choć wygląda on inaczej niż u powyższych konkurentów. Zajmujemy się konfiguracją i prowadzeniem. 

Shoper sklep internetowy

Blog sklepu Shopper

Shoper to jedna polska usługa w modelu SaaS. Również w tym przypadku odpowiadamy za profesjonalne prowadzenie bloga sklepu. 

Blog SEO na inną / dedykowaną platformę sprzedażową

Oprócz powyższych można wskazać jeszcze na wiele innych rodzajów oprogramowania CMS / SaaS. Istnieje też możliwość podłączenia bloga do dedykowanej platformy sprzedażowej lub stworzenie takiego modułu od zera. Z chęcią poznamy szczegóły!

Wiesz już, jak możemy Ci pomóc?
Lub sprawdź poniżej, co jeszcze mamy do zaoferowania (a trochę tego mamy)!
_ Teksty dla branży finansowej 

Ile kosztuje stworzenie bloga SEO sklepu?

Stworzenie bloga sklepu lub innej strony jest usługą obejmująca wykonanie kilku różnych czynności. Zaliczamy do nich następujące czynności, które układają się w formie następujących po sobie etapów: 

  • przeprowadzenie analizy strony (audytu),
  • opracowanie wytycznych SEO,
  • stworzenie planów contentowych, 
  • przygotowanie treści, 
  • przygotowanie materiałów wizualnych,
  • publikowanie na blogu. 

Powyższa lista przedstawia główne etapy procesu opieki i obsługi bloga. Jeśli jednak zaczyna od początku lub obecny moduł blogowy na stronie sklepu musi być wymieinony, trzeba jeszcze doliczyć usługę wdrożenia i konfiguracji bloga. Optymalizacja bloga jest wyjątkowo istotna, ponieważ przekłada się na efektywność dalszych działań SEO realizowanych za pomocą tej formy przekazu. 

Koszt stworzenia bloga strony od zera nigdy nie będzie przez to stały, gdyż każdy przypadek jest inny. Samo wdrożenie i zoptymalizowanie może się wiązać z kosztem rzędu 500 złotych, jak i 5000 złotych. Cena za prowadzenie bloga firmowego również może kosztować kilkaset złotych lub nawet kilka tysięcy złotych. Zupełnie inna wycena będzie adekwatna w przypadku strategii publikacyjnej obejmującej publikację np. 15 specjalistycznych artykułów w miesiącu, inna natomiast, gdy mamy za zadanie publikować kilka krótkich, prostych treści marketingowych. Wszystkie aspekty cenowe związane z tworzeniem bloga SEO sklepu przedstawimy w trakcie rozmowy po wstępnym zapoznaniu się z głównymi potrzebami i problemami Twojej witryny.  

_ Teksty dla branży finansowej 

Jak samodzielnie stworzyć blog na stronę / sklep WordPress?

Tworzenie bloga sklepu można przeprowadzić samodzielnie. Osoby, które są mniej doświadczone w ogólnie rozumianym webdevelopingu najprościej postawią swoje bloga w systemie CMS WordPress lub niektórych, mniej skomplikowanych oprogramowaniach typu SaaS. Jak z każdą dziedziną i tutaj warto jednak przeanalizować wszystkie argumenty za i przeciw samodzielnemu robieniu bloga. 

Bieżąca obsługa bloga wymaga czasu i umiejętności z trzech obszarów:

  • obsługi stron internetowych,
  • pozycjonowaniem,
  • tworzeniem contentu. 

Praca ta może być dla jednych osób prostsza, dla innych trudniejsza, jednak kiedy mówimy o prowadzeniu bloga firmy, nie warto eksperymentować. Naukę warto rozpocząć od postawienia nowej strony – celowo do przeprowadzania eksperymentów. Niewłaściwie zoptymalizowany blog, niepoprawnie napisane treści, które nie rankują lub zdobywają ruch z fraz bez potencjału konwersji, mogą zaszkodzić stronie na długie lata.

Jeśli jednak szukasz agencji, która rozpocznie ten proces za Ciebie, a następnie odda Ci stery i wskaże, czego unikać oraz co dalej warto wykonać, jesteś w dobrym miejscu. Skontaktuj się z nami, a z pewnością pomożemy! 

Tworzenie bloga sklepu lub strony usługowej - FAQ, czyli pozostałe informacje

Jeżeli masz pytania odnośnie do usług tworzenia bloga, w tym miejscu prawdopodobnie znajdziesz ważne wskazówki. Jeśli nie, zawsze możesz się z nami błyskawicznie skontaktować!

Blog SEO daje możliwość linkowania do innych podstron, jak i pozyskiwania ruchu zewnętrznego. Dzięki temu można skuteczniej wypozycjonować stronę na szerszy zakres tematyczny fraz w zależności od potrzeb, co wiąże się z większymi możliwościami targetyzowania i skalowania. 

Treść w trakcie rozbudowywania!

Zawartość treści w przygotowaniu. 

Tworzenie bloga to usługa, która wchodzi w skład większości planów abonamentowych pozycjonowania. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby zrealizować taką usługę oddzielnie. Po prostu prosimy o kontakt, a zaproponujemy dogodne warunki cenowe po zapoznaniu się z witryną. 

Tak, oczywiście. Wszystkie nasze usługi rozliczane są na podstawie FV. 

Przy założeniu, że posiadamy nieograniczony budżet na działania, górny limit nie istnieje. 🙂 Jednak przestrzegamy przed kierowaniem się wyłącznie liczbą fraz. W większości przypadków oznacza to marnowanie budżetu na pozycjonowanie. Nie inaczej jest w przypadku tworzenie bloga firmy. Nie wszystkie frazy będą bowiem przynosiły pożądane rezultaty. Niektóre wyrażenia mogą po prostu nie dawać konwersji, inne zaś mogą wymagać znacznie więcej pracy (i pieniędzy), dlatego warto koncentrować się na tych słowach, które mają najlepszy stosunek ceny do estymowanych efektów SEO. 

Blog firmowy na stronie sklepu z pełnym wdrożeniem, optymalizacją, analizą SEO i przygotowaniem content planów to zazwyczaj koszt kilku tysięcy złotych. Możemy jednak rozdzielić powyższe czynności na okres kilku miesięcy. Wszystko zależy od strony internetowej i celów, które wspólnie postawimy. Marketing internetowy, w tym tworzenie bloga sklepu, to bardzo zindywidualizowana dziedzina, dlatego gorąco zachęcamy do kontaktu! 

Upewnij się, czy sprawdziłeś/-aś także pozostałe sekcje naszej strony. Poznasz tam wiele ciekawych informacji:

Sprawdź pozostałe usługi:


Nawiguj wygodnie:

Copywriting SEO - Agencja Contento - Spis treści:

Social media firmy lokalizacja i oferta agencji
_ Agencja SEO – lokalna czy ogólnopolska

Agencja SEO - Warszawa, Poznań, Gdańsk? Z jakiego miasta powinna być, aby zyskać Twoją najlepszą opinię?

Wybór agencji marketingu internetowego pod kątem miejsca siedziby może mieć znaczenie, ale nie musi. W wielu przypadkach przez wszystkie etapy procesu można przejść zdalnie. Wszelkie formalności i dokumenty i tak przesyłane są drogą cyfrową. Z drugiej strony, realizując bardzo duże projekty lub pozycjonując się lokalnie, czasem dobrze jest móc udać się na rozmowę. Na spotkaniu „twarzą w twarz”, przy dogodnej atmosferze, możemy omówić strategię w bardziej komfortowych warunkach. Nie zawsze jest to konieczne. Epidemia sprawiła, że procesy cyfryzacyjne znacznie przyśpieszyły. Nie ma znaczenia, gdzie działasz, np. w Warszawie, Wrocławiu, BydgoszczyAgencja SEO Contento zapewni Ci zawsze taki sam, najwyższy, poziom świadczonych usług! Jesteśmy agencją SEO z Torunia, ale pozostajemy otwarci, by spotkać się w siedzibie Klienta, jeśli będzie to konieczne!

Zlecenia blog SEO sklepu internetowego
biuro@agencjacontento.pl


+48 844 700 731
Agencja Contento Logo
Pracujemy zdalnie z klientami z całej Polski

Agencja Contento
Legionów 214/3
87-100 Toruń

PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK: 08:30 - 17:00,
SOBOTA: 10:00 - 14:00.

Przejdź do zakładki Kontakt