Content marketing

Content marketing to domena Contento. Korzystamy z różnych kanałów, tworząc strategie marketingowe i dostarczając treści, które przekładają się na wyższą pozycję w wyszukiwaniach. Dbamy również o aspekty wizerunkowe, UX (/SXO) i poziom konwersji. Usługi content marketingowe świadczymy dla mikro, małych i średnich firm, a także organizacji publicznych.


Content marketing dla firm

Content marketing kojarzy się ze sposobem na uzyskanie wyższej rozpoznawalności firmy, marki czy produktów. Czasem klasyfikujemy takie działania jako reklamę i promocję.

Prawda jest jednak inna. Skuteczny content marketing to przede wszystkim zespół działań odpowiadających za włączenie potencjalnego Klienta do naszego lejka sprzedażowego i doprowadzenie do finalizacji za pomocą działań contentowych. Właśnie to zapewniają działania, które wykonujemy!

Zleć nam content marketing. My zajmiemy się resztą


Content marketing to jedna z najbardziej zróżnicowanych usług w obrębie marketingu internetowego.
Zobacz poniżej, jak możemy pomóc:

Content marketing lejek sprzedażowy konwersje agencja marketingowa contento warszawa gdańsk

Lejek sprzedażowy

Operacjonalizacja procesu sprzedaży - od momentu poznania Państwa firmy przez Klienta, poprzez edukację i promocję, na finalizacji skończywszy.

Prowadzenie


bloga firmy

Edukacja, promocja, wsparcie sprzedaży i budowa wizerunku firmy.

Evergreen


content

Treści, które są pożądane teraz i będą wyszukiwane także za 10 lat.

Usługi


Public Relations

Bieżąca komunikacja z mediami i budowa wizerunku.

Social media


firmy

Tworzenie i publikacje postów, zwiększanie zasięgu profili.

Marketing internetowy B2B

Budowanie sieci kontaktów, poszerzanie współpracy i budowanie przewagi konkurencyjnej na wymagających rynkach.

Content marketing -skuteczne wsparcie sprzedaży

 

Specjaliści content marketingu nie zajmują się dziś jedynie tworzeniem atrakcyjnych, perswazyjnych sloganów sprzedażowych. Wszystkie kolejne aktualizacje algorytmów wyszukiwarki Google nastawione są na wzrost relewancji czynników jakościowych. Analizy Content Marketing Institute wskazują na coraz większą popularność wykorzystywania strategii content marketingowych wśród małych i średnich przedsiębiorstw. Wysokiej jakości content marketing, czyli marketing treści, musi być mierzalny i falsyfikowalny, aby móc oceniać efektywność działań. Jako agencja marketingowa proponujemy nie tylko dostarczenie treści, realizację newsletteringu czy opracowanie sloganów. Oferujemy wprowadzenie i przeprowadzenie Klientów przez Państwa lejek sprzedażowy. 

Widoczność w sieciach społecznościowych


Contento marketing
że nie ma mocnych!

Tajemnicą Poliszynela jest to, że większość contentu internetowego powstaje na potrzeby pozycjonowania. Jeśli nie, to z reguły w celu nawiązania współpracy (tak, jak ten tekst!). I absolutnie nie ma w tym nic złego. Ważne jest jednak, aby łączyć wszystkie te cele tak, aby uzyskać efekt synergii

Jako agencja content marketingu wiemy, jak tworzyć treść, która idealnie sprawdza się jako content sprzedażowy, wspomagający wzrost konwersji, jak i jako treść pozycjonująca stronę / sklep internetowy. 

Działania content marketing mają znaczący wpływ na pozycjonowanie. Tworzenie treści dostosowanych do grupy docelowej poprawia widoczność w wynikach wyszukiwania. Treści o wartości angażują użytkowników, zwiększając ruch na stronie i wzmacniając autorytet w branży. Regularność publikacji treści wpływa korzystnie na pozycję w wynikach wyszukiwarki, co ma kluczowe znaczenie dla skutecznej strategii SEO.

Content marketing to skuteczna strategia, której celem jest dostarczanie treści o wartości dla określonej grupy odbiorców. Targetowany content marketing w naszym wykonaniu przynosi szereg różnych korzyści, nie tylko wizerunkowych. Targetowane działania content marketingu mają znacznie wyższą skuteczność. Wpływają na rozwój i skuteczność strategii marketingowych. Precyzyjne określenie grupy docelowej pozwala na tworzenie treści dopasowanych do konkretnych odbiorców. Jest to istotne, gdyż dostarczane treści stają się bardziej atrakcyjne oraz wartościowe dla tej właśnie grupy, co sprzyja wzrostowi zaangażowania i skłonności do podejmowania zakupów. Targetowane działania Content Marketingu przyczyniają się do zwiększenia efektywności kampanii marketingowych. Poprzez skoncentrowanie treści na określonej grupie, uzyskuje się lepsze wyniki w kwestii wskaźników konwersji, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów kampanii. To sprawia, że taka forma marketingu staje się bardziej opłacalna dla firm.

Marketing internetowy w dużej mierze sprowadza się do uzyskania pożądanej percepcji przez potencjalnych Klientów. Content marketing jest narzędziem idealnie do tego stworzonym. Pozwala firmie rosnąć zarówno poprzez szersze możliwości nawiązywania współpracy z partnerami biznesowymi, jak i dotarcie do nowych oraz 'utwardzenie’ dotychczasowych grup Klientów. Działania contentowe także przekładają się ostatecznie na poziom zadowolenia Klientów, którzy skorzystali z usług firmy lub kupili jej produkty. Dostarczamy treści i tworzymy strategie marketingowe, które bez względu na główny ich cel zawsze wspierają przedsiębiorstwa także na płaszczyźnie wizerunku w sieci. 

W pracach contentowych używany specjalistycznych narzędzi, pozwalających na uzyskanie większej efektywności działań. Korzystamy z oprogramowania do tworzenia contentu, redakcji, edycji, nasycania frazami, analityki SEO/SEM, jak również zarządzania bazami danych, kampaniami marketingowymi i badaniem poziomu rozpoznawalności marki w sieci. Rezultaty naszych działań są klarowne i mierzalne. 

Współpracujemy z najlepszymi

Nowoczesny content marketing wykorzystuje profesjonalne oprogramowanie do wsparcia działań, analityki i automatyzacji. W naszej pracy w obrębie content marketingu wykorzystujemy m.in.:

Wiesz już,
jak możemy Ci pomóc?

Świadczymy usługi dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz organizacji publicznych. Zachęcamy do nawiązania współpracy już teraz!

Chcesz wiedzieć
więcej?

Zapoznaj się z dodatkowymi informacjami, które pomogą w podjęciu decyzji. 
Piszemy zarówno o naszych usługach marketingowych dla firm, jak i o problematyce content marketingu w ogóle. 

Content marketing- strategia oparta nazaufaniu

 

Dobra strategia promocyjna zazwyczaj wykorzystuje kilka narzędzi. Skuteczność wynika ze sprawnego ich połączenia tak, aby uzyskać efekt synergii. Liczy się świeża, profesjonalna treść, która przedstawia informacje w wyczerpujący sposób. Ma to ogromne znacznie zarówno dla wyników pozycjonowania, jak i procesu decyzyjnego konsumentów.

Esencją content marketingu jest zaufanie, jakie generuje. To właśnie zaufanie przekłada się na sukces finansowy i rozpoznawalność firmy, która będzie generowała kolejnych zainteresowanych. Aby jednak tak się stało, trzeba zadbać o wizerunek. Z dogodnie ustaloną i dopasowaną do konkretnej sytuacji strategią content marketingową oraz przygotowanymi przez nas materiałami tekstowymi i graficznymi skuteczniej zdobędziesz zaufanie odbiorców. 

Content marketing skrojony do potrzeb


Content marketing dlamałych i średnich firm.

Efektywny content marketing przekłada się na wzrost konwersji oraz zwiększenie lojalności klientów. Dostarczanie wartościowych informacji i treści, które rozwiązują problemy, umacnia zaufanie oraz pozycjonuje jako eksperta w danej dziedzinie. Klienci, dostrzegając wartość w treściach, są bardziej skłonni do podejmowania decyzji zakupowych i dłuższej współpracy, wspierając rozwój biznesu.

 

Współpraca z Contento – agencja marketingowa – zawsze powinna być traktowana jako inwestycja, która ma przynosić określone,  długoterminowe korzyści dla biznesu. Dzięki precyzyjnie zdefiniowanym strategiom i efektywnie zrealizowanym kampaniom, osiąga się wysoki zwrot z inwestycji (ROI). Wiemy z doświadczenia, że content markeitng pozwala maksymalnie wykorzystać potencjał internetu, minimalizując przy tym koszty tradycyjnych form promocji. To umożliwia firmom rozwój zgodny z oczekiwaniami, utrzymując równowagę między efektywnością a opłacalnością.

Nasze strategie i działania z zakresu content marketingu są zawsze dostosowane do realiów danej branży. Zdajemy sobie sprawę, jak bardzo mogą się one różnić. Wiemy również, że priorytety Klienta w branży A mogą być zupełnie odmienne od tego, co jest najważniejsze dla Klienta w branży B. Decydując się na content marketing z Agencją Contento, Państwa firma ma pewność, że podejdziemy do zadania profesjonalnie. 

Rozpoczęcie współpracy z agencją content marketingu umożliwia korporacjom powiększenie widoczności swojej marki. Tworzenie treści o wysokiej wartości, przyciągających grupę docelową, rozszerza potencjalną liczbę klientów. Strategie zastosowane przez agencję pozwalają dotrzeć do szerokiego grona odbiorców, wzmacniając rozpoznawalność i reputację firmy.

Współpraca z agencją Content Marketingu otwiera możliwość skutecznej komunikacji z publicznością online. Precyzyjnie dopasowane treści do oczekiwań i potrzeb klientów generują zainteresowanie i wzmacniają lojalność. Ciekawe treści, dostarczane przez agencję, zachęcają do interakcji, wyrażania opinii i udostępniania informacji, co w dłuższej perspektywie sprzyja budowaniu trwałych relacji z klientami.

Wszystko zaczyna się od strategii

W naszej agencji realizujemy akordowo prace content marketingowe, jak i włączamy je w wybrany abonament lub ustalamy zupełnie indywidualnie. Przy pełnowymiarowym dbaniu o zaplecze marketingowe firmy stosujemy dedykowane strategie content marketingowe. Zdajemy sobie sprawę z tego, że specyfika różnych biznesów musi wpływać na charakter promocji oraz wybrane metody i narzędzia. Ostateczny kształt zależy od wielu czynników – z dbałością o najmniejsze szczegóły ustalimy je wspólnie. Bardzo ważne jest wdrożenie procesów, dzięki którym możemy dokładnie analizować wyniki i cały czas mieć nad nimi kontrolę.  Standardowy proces prac nad marketingiem treści przebiega jednak zawsze z uwzględnieniem poniższych etapów:

Opracowanie strategii
Analizujemy dane na podstawie briefu i przygotowujemy indywidualnie opracowaną strategię content marketingową. Przedstawiamy propozycje i plany krótko-, średnio- oraz długoterminowe. Idziemy dalej tylko wtedy, gdy projekt usatysfakcjonuje zleceniodawcę.
Przygotowywanie treści
Kluczowym momentem jest przygotowanie treści. W zależności od rodzaju zlecenia dzielimy ten proces na poszczególne subetapy, aby zacząć od tego typu contentu, który jest najbardziej potrzebny dla Twojego biznesu "tu i teraz"!
Dystrybucja i zarządzanie
Dbamy o bieżący kontakt z klientami i odbiorcami marki. Rozplanowujemy i publikujemy treść na wskazanych wcześniej mediach, platformach i źródłach tradycyjnych. Zajmujemy się promocją. Bierzemy odpowiedzialność za cały proces.
Pozyskiwanie leadów
Kampania content marketing zawsze tworzona jest z myślą o pozyskiwaniu leadów. Analizujemy na bieżąco skuteczność działań i walczymy o wyższą konwersję.
Bieżący kontakt, raportowanie i zasada win-win
W każdym momencie możesz liczyć na profesjonalną pomoc. Wszystkie dane dotyczące naszych działań są w pełni transparentne. Zapomnij o jakichkolwiek kosztach ukrytych lub innych przejawach braku profesjonalizmu. O poszczególnych zabiegach dokładnie Ciebie poinformujemy i poprosimy o akceptację.
Previous slide
Next slide


Content marketing -korzyści ze współpracy

Specjaliści content marketingu nie zajmują się dziś jedynie tworzeniem atrakcyjnych, perswazyjnych sloganów sprzedażowych. Wszystkie kolejne aktualizacje algorytmów wyszukiwarki Google nastawione są na wzrost relewancji czynników jakościowych. Analizy Content Marketing Institute wskazują na coraz większą popularność wykorzystywania strategii content marketingowych wśród małych i średnich przedsiębiorstw. Wysokiej jakości content marketing, czyli marketing treści, musi być mierzalny i falsyfikowalny, aby móc oceniać efektywność działań. Jako agencja marketingowa proponujemy nie tylko dostarczenie treści, realizację newsletteringu czy opracowanie sloganów. Oferujemy wprowadzenie i przeprowadzenie Klientów przez Państwa lejek sprzedażowy. 

Wiesz już, jak możemy Ci pomóc?


LuB sprawdź odpowiedzi na swoje pytania w sekcji faq poniżej

Content marketing
- najczęściej zadawane pytania

Content marketing to jedna z najbardziej zróżnicowanych usług, które oferujemy. Wynika to z faktu, że w zależności od potrzeb w trakcie współpracy będzie skupiali się na różnych działaniach. Czasem będą to prace związane ze strategię i analityką, innym razem sprzedażą i lejkiem sprzedażowym, tworzeniem bloga marketingowego, landing page czy wreszcie social media. Z tego powodu trudno jest nam odpowiedzieć na pytanie, ile kosztuje content marketing, w sposób jednoznaczny.
W związku z tym ceny zawsze ustalamy indywidualnie. Gwarantujemy bardzo konkurencyjne warunki współpracy. Rozliczenie odbywa się na podstawie faktury VAT oraz podpisanej umowy. W razie potrzeby podpisujemy NDA, abyś miał pewność, że wszystkie dane dotyczące Państwa firmy traktujemy poważnie. 

Content marketing zalecamy każdej firmie, której zależy na długofalowych relacjach z Klientami oraz wzroście pozycji wyszukiwarkach. Działania te intensyfikują ruch i reakcje użytkowników, dzięki czemu rośnie rozpoznawalność marki. Odpowiednio przygotowane materiały stają się popularne wśród wybranej grupy docelowej. W przeciwieństwie do innych spotykanych metod marketing cyfrowy w naszym wydaniu stawia na całkowicie autentyczne relacje z odbiorcami.
Przedsiębiorstwa, startupy, stowarzyszenia, agencje i inne podmioty, które decydują się na taką strategię marketingu, szybko zbudują wizerunek eksperta. Wysokiej jakości content to podstawa do większego zaufania, którym obdarzą firmę kolejni klienci. Użyteczny, zaskakujący, dobrze sprofilowany content może też wywołać reakcję wirusową (ang. viral marketing).
Usługi marketingu treści dla firm są również zdecydowanie rekomendowane dla firm zainteresowanych pozycjonowaniem (SEO) strony. Angażujące czytelników treści, materiały graficzne, wideo i interaktywne są coraz bardziej faworyzowane przez Google. Coraz bardziej liczy się ten podmiot, który dostarcza wysokiej jakości content. Właśnie dlatego w wielu dużych, popularnych serwisach i sklepach znajdziesz ogromne działy typu „Wiedza”, „Blog”, „Poradniki”, „Instrukcje wideo” i inne.

Tak, zdecydowanie. Priorytetyzacja wysokiej jakości, unikalnej treści to proces, który trwa już od dekady. Wszystko zaczęło się w 2013 roku, kiedy w życie wszedł słynny algorytm Google „Pingwin”. Sprawił on, że strategie pozycjonowania stron bazujące na wykorzystywaniu słabej jakości linków, lecz w bardzo dużych ilościach, przestały być korzystne. Zamiast pożądanych efektów we wzroście widoczności zaczęły coraz bardziej grozić nałożeniem na witrynę blokady. Jednocześnie przez ostatnie lata Google oficjalnie komunikuje premiowanie tych stron www, które wyposażone są w wysokiej jakości treści. Content marketing staje się przez to nie tylko narzędziem związanym z marketingiem i sprzedażą, lecz realnie pozwala na osiągnięcie wyższej pozycji w organicznych wynikach wyszukiwania.

Tak, zdecydowanie. Tworzymy nie tylko atrakcyjne marketingowo profile i dbamy o ich rozwój, ale również szybko tworzymy wokół nich autentyczną społeczność. Stawiając na jakość i wysoki poziom konwersji, unikamy rozwiązań polegających na „wyposażaniu” social media w followersów sztucznych kont.

Prace rozpoczynamy po przeprowadzeniu rozmowy, otrzymaniu wszystkich potrzebnych informacji i ustaleniu warunków, celów oraz horyzontu czasowego pracy. Gdy powyższe etapy będą zrobione, czynności zaczną się od razu. 

 

Strategia publikacji treści na stronie internetowej to obowiązek każdego developera, który chce, aby content wpływał na pozycjonowanie. Prezentowane plany contentowe są podstawą każdej strategii nastawionej na uzyskiwanie większego ruchu poprzez SEO content marketing. Nie bez powodu znane Ci serwisy mają tak wiele treści na stronie. Każdy kolejny update algorytmu wyszukiwarki Google coraz bardziej stawia na treść jako główny wyznacznik popularności witryny. 
Plan contentowy to usługa, dzięki której nie musisz przejmować się tym, że tworzona treść „nie wypali”. Zadbamy o to, aby zaproponować takie tematy, które chwycą zasięgi za rogi. Dysponując profesjonalnym planem contentowym, masz przewagę nad większością swoich konkurentów biznesowych w internecie. 

Content marketing to wszystko, czego potrzeba w świecie zdigitalizowanym, aby podjąć rywalizację o cennego klienta. Działania contentowe to jedna z naszych ulubionych dziedzin – agencja content marketingu Contento jest jedną z rzadkich firm, które oferują procesualny sposób podejścia do opisów produktów i kategorii. Zapewniamy najlepsze rezultaty – między innymi dzięki myśleniu zarówno o aspektach związanych z pozycjonowaniem, jak i marketingiem. Wszystkie rozwiązania naszej agencji marketingowej są nie tylko całkowicie unikatowe, ale pozwalają na więcej, niż produkty konkurencyjnych firm. Content marketing to usługa, która przyczynia się do uzyskania profesjonalnego wizerunku w internecie. Zawsze z dbałością dostosowujemy nasze działania pod aktualne wymagania współczesnych parametrów wyszukiwarek. O detalach współpracy zawsze decydujemy razem. Jako agencja copywriterska z Torunia dostarczamy content plany Klientom z całej Polski, między innymi z Poznania, Gdańska, Wrocławia i Warszawy. Z pewnością możemy pomóc też Twojej firmie. Zobacz, co i ile możemy zrobić, wysyłając nam wiadomość! 

Oczywiście. Marketing internetowy to bardzo szerokie spektrum – w zależności od indywidualnych potrzeb Państwa firmy doradzimy dodatkowe działania. Może to być pozycjonowanie, usługi public relations czy np. wsparcie w prowadzeniu strony internetowej lub sklepu przedsiębiorstwa. Wszystko zawsze zależy od indywidualnego przypadku.

Upewnij się, czy sprawdziłeś/-aś także pozostałe sekcje naszej strony. Poznasz tam wiele ciekawych informacji:


Nawiguj tak, jak chcesz:

Content marketing dl firm - Agencja Contento - Spis treści:


Content marketing to nasza specjalność. Działania CM doskonale wspiera: 

 

Agencja contento - działamy od 2020 roku
biuro@agencjacontento.pl


+48 844 700 731
Agencja Contento Logo
Pracujemy zdalnie z klientami z całej Polski

Agencja Contento
Kozacka 13
87-100 Toruń

Przejdź do formularza kontaktowego