_Usługi tworzenia planów treści

Sklepy internetowe - skuteczne i kompleksowe
usługi dla e-commerce

Sklepy internetowe - pozycjonowanie dla e-commerce

Sklepy internetowe po kryzysie zaczynającym się w 2020 roku stały się jeszcze bardziej potrzebne. Wyjątkowa sytuacja i ograniczenia korzystania z infrastruktury stacjonarnej przybrały postać skutecznego katalizatora cyfryzacji tradycyjnej sprzedaży. Tendencje te widoczne są już od wielu lat. Pomimo rosnącego udziału sklepów e-commerce w koszyku usług, rynek staje się coraz bardziej profesjonalny, co sprzyja rozwojowi zwłaszcza największych firm. W takiej sytuacji małe i średnie firmy nie mają wyboru – muszą zacząć korzystać z profesjonalnego marketingu internetowego dla sklepów internetowych.

Marketing dla sklepu internetowego to zespół usług, które pozwalają na zwiększenie sprzedaży i konkurowanie nawet z silniejszymi graczami. Zajmujemy się optymalizacją i pozycjonowaniem sklepów, tworzeniem angażujących treści, zwiększających widoczności w Google i poziom konwersji sprzedażowej. Zapoznaj się ze wszystkimi naszymi usługami dedykowanymi dla e-commerce! 

Kompleksowy marketing sklepów internetowych

lightbulb

Marketing dla sklepu internetowego

Kompleksowe usług marketingu dla sklepów internetowych

sklep internetowy - pozycjonowanie

Pozycjonowanie sklepu internetowego

Skuteczne SEO sklepu internetowego bez limitu słów kluczowych

Copywriting e-commerce

Autentyczne treści sprzedażowe pisane z myślą o zwiększeniu konwersji

Tłumaczenia strony firmy polski angielski www

Tworzenie bloga sklepu

Blog sklepu internetowego jako działanie marketingowe, PR i SEO

Optymalizacja techniczna sklepu

Techniczna optymalizacja sklepu internetowa z myślą o UX

Transkrypcje stron internetowych

Rozwój i ekspansja zagraniczna

Całościowe przygotowanie sklepu do rozpoczęcia sprzedaży na nowym rynku

Wspólnie postaramy się dobrać najwłaściwszy zakres usług w trosce o najlepsze wyniki, jakie ma odnościć Twój sklep internetowy. Bez względu na wielkość i zakres zlecenia – zawsze służymy darmową bieżącą pomocą, podstawowym wsparciem technicznym i doradztwem!

Sklepy internetowe - przyszłość zaczyna się teraz

Promocja sklepu internetowego to zadanie przyszłościowe. Coraz więcej Polaków robi regularne zakupy online. Masowo zamawiamy już nie tylko produkty elektroniczne, odzież i kosmetyki. Dynamicznie rośnie sektor e-grocery i usług online. Najnowsze wydarzenia na świecie przyczyniły się również do jeszcze większego skupienia na remote w każdym obszarze życia, także takich, jak między innymi marketing i sprzedaż B2B. Nie ma wątpliwości co do tego, że to właśnie e-commerce w najbliższych dziesięcioleciach będzie podstawą handlu. Zakupy stacjonarne w 2050 roku będą należały do rzadkości. 

1 %
Polaków robi regularne zakupy online
1 %
Podejmuje decyzję zakupową, oceniając sklep internetowy
1 %
Korzysta z polskich sklepów internetowych

Dane zaokrąglone. Na podstawie: Raport E-commerce w Polsce 2021

_Usługi tworzenia planów treści

Jakie problemy rozwiązuje marketing sklepu internetowego i pozycjonowanie e-commerce?

Marketing sklepu internetowego pozwala na pasywne pozyskiwanie klientów i budowanie dobrego wizerunku. Cechą wyróżniającą inbound marketing, który świetnie sprawdza się w sklepach online, od pozostałych metod prospektingowych jest przede wszystkim horyzont czasowy i stopień zaangażowania zasobów. Marketing i promocja sklepu internetowego są działaniami dającymi długofalowe rezultaty, jednak inwestycja nie jest wiążąca. Oznacza to, że tymczasowa przerwa w finansowaniu działań marketingowych e-commerce, zwłaszcza przy automatyzacji działań, nie oznacza spadku nowych klientów. 

Marketing sklepu internetowego i metody promocji przygotowane przez Agencję Contento najlepiej wdrożyć, jeśli mamy do czynienia z następującymi problemami: 

Skuteczny marketing sklepu online. Efekty

Marketing sklepu internetowego i metody promocji przygotowane przez Agencję Contento najlepiej wdrożyć, jeśli mamy do czynienia z następującymi problemami:

Niska rozpoznawalność sklepu / marki / produktów

Faktyczna rozpoznawalność sklepu online rozpoczyna się od jego znajomości. Pomogą w tym nowoczesne formy marketingu i budowanie wartości.  

Niezadawalająca sprzedaż

Sprzedaż w sklepie internetowym jest głównym czynnikiem wpływającym na rentowność przedsięwzięcia. Celem każdej agencji marketingowej musi być zwiększenie wskaźnika ROI. 

Brak wystarczającej widoczności i dotarcia do kluczowych grup docelowych

Za wysoką widoczność strony bezpośrednio odpowiada pozycjonowanie. W przypadku sklepów internetowych działania te są obecnie obowiązkowe, jeśli pragnie się zachować konkurencyjność.  

Wysoka pozycja w wynikach wyszukiwania to nie wszystko. Ważne jest, aby sklep był widoczny na te frazy, które mają wysoki poziom konwersji (CR). 

Problem ze skalowalnością biznesu

Wysoka pozycja w wynikach wyszukiwania to nie wszystko. Ważne jest, aby sklep był widoczny na te frazy, które mają wysoki poziom konwersji (CR). W Contento, zgodnie z zasadą Pareto, ograniczamy wydatki na działania mniej przydatne, koncentrując się na 20% tych działań, które zapewniają 80% przychodów. 

Niewystarczająco dobra prezentacja produktów sklepu

Produkty w sklepie powinny być wyeksponowane nie tylko słownie i wizualnie. Na sposób odbioru wpływa również cała ścieżka, która doprowadziła użytkownika do tego miejsca. Dlatego działania takie, jak promocja i marketing, sklep internetowy odgrywają najbardziej kluczową rolę.

Sklep internetowy B2B

Nieco inaczej wygląda promocja sklepu B2B od promowania sklepu B2C. Fachowo zajmujemy się obydwoma rodzajami e-commerce. W pierwszym przypadku jesteśmy w stanie zaoferować nie tylko działania techniczne związane z projektowaniem i optymalizacją techniczną sklepu internetowego, ale także szereg wartości marketingowych, obejmujących także prospekting sprzedażowy. Skontaktuj się z nami, abyśmy mogli porozmawiać o dogodnej formie współpracy B2B!  

_Usługi tworzenia planów treści

Sklep internetowy - marketing, który nie zna 'nie'

W Agencji Contento podejmiemy się różnych, także niestandardowych zleceń. Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie. Obsługa sklepu internetowego, pomoc przy wdrożeniu, wyposażenie witryny w odpowiedniego treści (także w bardzo dużych ilościach), pozycjonowanie, reklamy i marketing – to tylko wierzchołek góry lodowej. Działamy szerzej i staramy się wykraczać poza schematy, aby osiągnąć najlepszy efekt – świetnie działający, zoptymalizowany sklep internetowy. Agencja świadczy także usługi consultingowe i doraźne wsparcie. Obsługujemy klientów indywidualnych, małe i średnie przedsiębiorstwa, biznes i instytucje.

Pomoc w sprzedaży

Zadbamy o pozytywne doświadczenia Twoich Klientów, dzięki czemu będą chętniej do Ciebie wracać, generując wyższą sprzedaż.

Promocja marki

Wypromujemy Twój biznes, tworząc atrakcyjny wizerunek poparty merytoryczną treścią i skrojonym na miarę marketingiem.

Budowa zasięgów

Nasze działania bezpośrednio wpływają na wyższą widoczność Twojej firmy w internecie - więcej osób szybciej skorzysta z Twoich usług.

Możesz również liczyć na:

Wiesz już, jak możemy Ci pomóc?
Prosimy o wiadomość - przystąpimy do działania natychmiast
_ Gotowy sklep internetowy, czyli jaki?

Oprogramowanie sklepu internetowego - WordPress, PrestaShop, Shoper, Shopify, inne?

Wybór platformy sprzedażowej jest jednym z trudniejszych i ważniejszych momentów decyzyjnych przyszłych właścicieli biznesu e-commerce. Co istotne – wybór ten jest kluczowy zarówno dla mniejszych przedsiębiorców, jak i dużych firm. Poszczególne platformy sklepowe będą lepsze dla jednego modelu biznesowego, inne dla drugiego. Pomożemy w znalezieniu optymalnego rozwiązania.
Poniżej zapoznasz się z ogólną charakterystyką wybranych systemów e-commerce.

Sklep PrestaShop

Sklepy PrestaShop cieszą się bardzo dużą popularnością w Polsce i zachodniej Europie kontynentalnej (Francja, Hiszpania, Portugalia). To jedno z najbardziej podobnych rozwiązań do klasycznego WordPressa. Darmowy sklep PrestaShop można wzbogacić o szereg (już płatnych) funkcjonalnych modułów, np. systemów płatności, systemów zarządzania promocjami i cenami itp. Na użytkowników czeka mnóstwo gotowych modułów w wersji pre-built. Sklepy na PrestaShop często nie są jednak zalecane w sytuacji, gdy dysponujemy dużą liczbą produktów.
Zobacz poradnik sklepu PrestaShop na naszym blogu

Sklep WooCommerce

WooCommerce to rozbudowana wtyczka do otwartego środowiska CMS WordPress, która jest w pełni darmowa. Pozwala na stworzenie sklepu "na WordPressie" w szybki i łatwy sposób, jeśli mamy doświadczenie w pracy z tym środowiskiem. Istnieje mnóstwo dodatkowych opcji, które można testować i konfigurować. Wysoka kompatybilność i świetna personalizacja wizualna sklepu. Podobnie, jak PrestaShop, jest to świetna opcja z perspektywy pozycjonowania SEO. Z powodów ograniczeń platformy sklepy z setkami produktów raczej nie będą wygodnie zarządzane przy użyciu Woo. Należy też zwrócić szczególną uwagę na aspekty związane z bezpieczeństwem strony. Sklep WooCommerce dla wielu może być jednak najlepszym rozwiązaniem na start, gdy mamy raczkujący lub niewielki projekt.
Zobacz poradnik WooCommerce na naszym blogu

Sklep Shopify

WooCommerce to rozbudowana wtyczka do otwartego środowiska CMS WordPress, która jest w pełni darmowa. Pozwala na stworzenie sklepu "na WordPressie" w szybki i łatwy sposób, jeśli mamy doświadczenie w pracy z tym środowiskiem. Istnieje mnóstwo dodatkowych opcji, które można testować i konfigurować. Wysoka kompatybilność i świetna personalizacja wizualna sklepu. Podobnie, jak PrestaShop, jest to świetna opcja z perspektywy pozycjonowania SEO. Z powodów ograniczeń platformy sklepy z setkami produktów raczej nie będą wygodnie zarządzane przy użyciu Woo. Należy też zwrócić szczególną uwagę na aspekty związane z bezpieczeństwem strony. Sklep WooCommerce dla wielu może być jednak najlepszym rozwiązaniem na start, gdy mamy raczkujący lub niewielki projekt.
Zobacz poradnik Shopify na naszym blogu

Sklep Shoper

WooCommerce to rozbudowana wtyczka do otwartego środowiska CMS WordPress, która jest w pełni darmowa. Pozwala na stworzenie sklepu "na WordPressie" w szybki i łatwy sposób, jeśli mamy doświadczenie w pracy z tym środowiskiem. Istnieje mnóstwo dodatkowych opcji, które można testować i konfigurować. Wysoka kompatybilność i świetna personalizacja wizualna sklepu. Podobnie, jak PrestaShop, jest to świetna opcja z perspektywy pozycjonowania SEO. Z powodów ograniczeń platformy sklepy z setkami produktów raczej nie będą wygodnie zarządzane przy użyciu Woo. Należy też zwrócić szczególną uwagę na aspekty związane z bezpieczeństwem strony. Sklep WooCommerce dla wielu może być jednak najlepszym rozwiązaniem na start, gdy mamy raczkujący lub niewielki projekt.
Zobacz poradnik sklepu Shoper na naszym blogu

Sklep Magento

Sklepy PrestaShop cieszą się bardzo dużą popularnością w Polsce i zachodniej Europie kontynentalnej (Francja, Hiszpania, Portugalia). To jedno z najbardziej podobnych rozwiązań do klasycznego WordPressa. Darmowy sklep PrestaShop można wzbogacić o szereg (już płatnych) funkcjonalnych modułów, np. systemów płatności, systemów zarządzania promocjami i cenami itp. Na użytkowników czeka mnóstwo gotowych modułów w wersji pre-built. Sklepy na PrestaShop często nie są jednak zalecane w sytuacji, gdy dysponujemy dużą liczbą produktów.
Zobacz poradnik sklepu na naszym blogu

Platforma dedykowana?

Sklepy PrestaShop cieszą się bardzo dużą popularnością w Polsce i zachodniej Europie kontynentalnej (Francja, Hiszpania, Portugalia). To jedno z najbardziej podobnych rozwiązań do klasycznego WordPressa. Darmowy sklep PrestaShop można wzbogacić o szereg (już płatnych) funkcjonalnych modułów, np. systemów płatności, systemów zarządzania promocjami i cenami itp. Na użytkowników czeka mnóstwo gotowych modułów w wersji pre-built. Sklepy na PrestaShop często nie są jednak zalecane w sytuacji, gdy dysponujemy dużą liczbą produktów.
Zobacz poradnik na naszym blogu

A może sprzedaż Allegro / Amazon bez sklepu?

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit dolor
Previous slide
Next slide
_Widoczność i marketing w sklepie internetowym

Jak wypozycjonować sklep internetowy?
Optymalizacja techniczna sklepu e-commerce i promocja

Obsługa sklepu internetowego powinna być połączona z bieżącą optymalizacją techniczną. Odpowiadamy za promocję i wsparcie merytoryczne, przeprowadzając kampanie marketingowe, link building i realizując działania contentowe. Zawsze jednak priorytetowo traktujemy proces optymalizacji sklepu internetowego wiedząc, że to właśnie ta płaszczyzna w największym stopniu wpływa na doświadczenia użytkownika. Te natomiast przekładają się na konwersję, a więc w ostateczności rentowność e-commerce. Zapewniamy kompleksowe usługi informatyczne związane z obsługą sklepu od wyboru platformy sprzedażowej, poprzez poprawę funkcjonalności, na bieżącym marketingu skończywszy! 

Sklepy internetowe - pozycjonowanie dla e-commerce

O czym warto pamiętać, zakładając własny sklep internetowy?

Wybór platformy sprzedażowej

Kluczowy aspekt zarówno pod kątem finansowym, jak i technicznym oraz marketingowym. Doradzamy, czy w danej sytuacji lepiej będzie pracować na popularnym CMS WooCommerce (WordPress), czy np. na Magento lub PrestaShop. Dbamy również o konfigurację gotowych systemów e-commerce, np. Shoper i Shopify. W razie potrzeby przygotowujemy dedykowany system CMS sklepu internetowego i zajmujemy się całościowym wdrożeniem oraz wypozycjonowaniem.

2

Hosting i domena dla sklepu… i analiza konkurencji

Odpowiadamy za doradztwo w zakresie hostingu i domeny – zwłaszcza, jeśli nasza współpraca zaczyna się na początku tworzenia nowego biznesu. Zapewniamy właściwą optymalizację i wsparcie techniczne, także na płaszczyźnie codziennej współpracy z hostingodawcą. 

3 Zdjęcia, treść, wideo, czyli prezentacja produktów sklepu

Wypełniamy stronę internetową contentem, przygotowując i optymalizując treści. Wszystkie czynności wykonujemy pod kątem uzyskania jak najwyższej konwersji i przyjazności (UX) serwisu. Wysokiej jakości zdjęcia, materiały wideo, content marketing i kampanie social media skutecznie pomagają w sprzedaży praktycznie bez względu na branżę.

4 Szybkość i optymalizacja sklepu!

Prawie wszystkie najważniejsze aktualizacje algorytmów Google drugiej dekady XXI w. kładły nacisk na prędkość ładowania się strony. Wyszukiwarki premiują szybkie sklepy. 

5 Link building, reklama i pozycjonowanie e-commerce

W każdym miesiącu odpowiadamy za przygotowanie kolejnych działań i kampanii marketingowych. Pracujemy nad SEO i nad promocją jednocześnie, aby uzyskać najlepsze rezultaty. 


Promocja sklepu internetowego. Na co zwrócić uwagę?

Profesjonalna obsługa klienta

Obsługa klienta jest w stanie "konwertować" sama w sobie. Aby tak było, najpierw trzeba jednak zadbać o dobry wizerunek sklepu.

Widoczność w wyszukiwarce

Marketing internetowy sklepu e-commerce zawsze musi być szyty na miarę. Przeprowadzamy dokładny audyt i analizę konkurencji.

Dopracowana oferta produktowa

W ramach prac przeprowadzanych przy sklepie internetowym knocentrujemy się również na odpowiedniej ekspozycji produktów.

Perswazyjny przekaz i content marketing

Wszystkie treści na stronie sklepu powinny być unikalne, merytoryczne i dopasowane do grupy docelowej (tzw. buyer persona).

Zaufanie, czyli odpowiedni wizerunek

Przeprowadzamy działania z zakresu marketingu 360 i pomagamy w strategicznych elementach procesu sprzedaży.

_Warto wiedzieć

Promocja sklepu internetowego B2B

Promowanie i wyróżnianie produktów w sklepie B2B rządzi się nieco innymi prawami. Zapewniamy szereg dodatkowych usług zorientowanych na jeszcze lepszym oddaniu wartości firmy, które wybierane są przez innych przedsiębiorców. Wyposażamy sklepy internetowe w identyfikację wizualną i strategie komunikacji, na podstawie których tworzy się wartościowy content (samodzielnie lub przy współpracy z agencją). Implementujemy rozwiązania technologiczne zwiększające sprzedaż w sklepie i widoczność w wynikach wyszukiwania Google. 

_ Rodzaje usług copywriterskich

Pozyskiwanie klientów do sklepu internetowego. Promocja i marketing B2B / B2C

Dywersyfikujemy działania marketingowe w celu zabezpieczenia skuteczności działań i pomocy w pozyskiwaniu klientów z różnych źródeł. Jednocześnie realizujemy kampanie targetowe docierające do bardzo zawężonych grup odbiorców. Sprzyja temu również skuteczne wypozycjonowanie bez limitu fraz. Dzięki takiemu podejściu możemy zapewnić bardziej skuteczną promocję oferty produktowej w sklepach B2B. 

_Usługi tworzenia planów treści

Jak powinien być zbudowany sklep e-commerce?

Przy zakładaniu i projektowaniu sklepu internetowego trzeba połączyć kilka różnych płaszczyzn w jedną, spójną całość. Wszystko ma znaczenie – silnik sklepu, jak i cała zewnętrzna część marketingowa. Tworzenie sklepu internetowego musi uwzględniać najnowsze standardy wyznaczane przez rynek.

 • Odpowiedni system zarządzania treścią CMS, 
 • Sprawny hosting w chmurze lub standardowy (procesor, pamięć, pojemność dysku SSD),
 • Rodzaj serwera, na którym postawiony jest sklep online, np. nginx, Apache, LiteSpeed,
 • Pełna responsywność pod mobile (RWD),
 • Poziom technologiczny (najnowszy HTML5, CSS 3, PHP), 
 • Właściwy stosunek między objętością treści na stronie a objętością kodu,
 • Skrypty, wtyczki, atrybuty i znacznie więcej.
 • Optymalizacja techniczna sklepu internetowego,
 • zastosowanie przyjaznych linków bezpośrednich,
 • prawidłowa struktura strony,
 • linkowanie wewnętrzne, 
 • mapa strony, 
 • pozycjonowanie Google,
 • właściwa struktura strony zgodnie z rekomendacjami Google,
 • rekomendowane wtyczki (jak najbardziej funkcjonalne, jak najlżejsze), 
 • konfiguracja z Google Analytics, 
 • schema,
 • tworzenia bloga sklepu, 
 • zoptymalizowane treści sklepu pod SEO (struktura i forma, znaczniki html, nagłówki hierarchiczne)
 • i znacznie więcej!
 • Branding i copywriting (cennik),
 • Szata graficzna; kolorystyka, czcionki, formatowanie,
 • Zachowanie spójności: grafika, treść, materiały interaktywne, 
 • Użyteczność i User Experience (UX),
 • Materiały formalne (newsletter, mailing, papier firmowy, wizytówki),
 • Narracja tekstowa (angażujący copywriting), 
 • Nazewnictwo i identyfikacja biznesowa – naming, logo, 
 • a także wiele innych aspektów.
 • Strategia komunikacji biznesowej
 • Strategie i taktyki marketingowe,
 • Content marketing,
 • Social media firmy
 • treści i materiały użytkowe, w tym biurowe,
 • polityka cenowa sklepu, zarządzanie promocjami, organizacja eventów,
 • strategia rozwoju i skalowania, zarządzanie kryzysowe,
 • kampanie reklamowe sklepu
 • linkowanie zewnętrzne, zamieszczanie informacji na portalach zewnętrznych,
 • reklama standardowa. 

Czy opłaca się pozycjonować sklep internetowy ?

Współcześnie na rynku bez wątpienia przewagę mają większe sklepy. To jednak nie wszystko, gdyż małe i średnie firmy muszą borykać się z nieuczciwą walką z marketplace’ami, które coraz bardziej dominują na rynku. Wobec tego pytanie, czy opłaca się pozycjonować sklep internetowy, tak aktualne kiedyś, teraz wydaje się zupełnie nieadekwatne do sytuacji. Obecnie bowiem bez promowania sklepu internetowego nie da się uzyskać żadnych opłacalnych rezultatów. Marketing internetowy ecommerce jest dziś obowiązkową inwestycją, która pozwala konkurować na rynku i zapewnia możliwość rozwoju. 

Czy warto płatnie promować sklep internetowy?

Poszczególne problemy mogą być rozwiązane samodzielnie, czasem nawet za pomocą narzędzi bezpłatnych. Jeśli jednak coś jest bezpłatne, zwykle charakteryzuje się gorszą jakością, jeśli jednak tak nie jest, to oznacza, że próg wejścia w tę dziedzinę jest dość wysoki. Świetnym tego przykładem są niektóre działania marketingu sklepów internetowych i kampanii kreatywnych. Aby uzyskać faktyczne, mierzalne efekty, w tym np. wysoką pozycję w Google na określone frazy sprzedażowe i wysoki poziom wskaźnika CR, nie można korzystać z półśrodków. W Contento jednak otrzymasz dokładne informacje dotyczące działań, których możemy się podjąć oraz ilościową estymację ich wpływu na Twoją sprzedaż. 

Skuteczne SEO i marketing internetowy sklepów e-commerce

Jeśli chcesz zlecić prace nad sklepem internetowym i szukasz agencji, która podejmie się zlecenia na uczciwych warunkach? Sprawdź, jak promujemy sklepy internetowe i dbamy o ich rozpoznawalność! Jesteśmy do Twojej dyspozycji. 

Sklepy internetowe - FAQ, czyli wszelkie pozostałe informacje o sprzedaży przez internet

Jeśli masz pytania odnośnie do usług copywriterskich, tu możesz znaleźć odpowiedź. Jeśli jej nie ma, prosimy o wiadomość - odpiszemy tak szybko, jak się da.

Odpowiedź na to pytanie jest jasna, ale jej zrozumienie – często wymagające. Żadna agencja SEO nie jest w stanie zagwarantować na piśmie konkretnych rezultatów rozumianych w sensie ścisłym. A jednak – pomimo tego – zdecydowana większość Klientów wszystkich agencji zyskuje widoczność i ruch. Z czego to wynika? Dlaczego pozycjonowanie SEO z dobrą agencją działa? Najprościej rzecz ujmując – z charakteru działań optymalizacyjnych. Wyszukiwarki internetowe (obecnie głównie Google i Bing) są co jakiś czas mocno aktualizowane. Zmieniają się zasady pozycjonowania, zmienia się SEO. To, co w 2021 roku funkcjonuje wyśmienicie, dalej raczej też będzie (jeśli jest to White Hat SEO – w przeciwnym przypadku wiele stron może stracić wyniki, co zdarzało się przy aktualizacjach takich, jak Google Pingwin Update, Panda i wielu innych pomniejszych). Jest możliwe, że to wciąż będzie działać, lecz bardziej lub mniej skutecznie. Zasada ta występuje w obydwu stronach.  
Drugim ważnym aspektem jest dynamika rynku wyszukiwań internetowych. Przykładowo, w danym momencie możemy wywalczyć pozycję nr 6 w TOP10 Google strony internetowej. Po jakimś czasie powstaje nowy sklep internetowy, który działa w podobnym zakresie, co serwis pozycjonowany przez agencję. Zaczyna się konkurencja, a wyszukiwarka analizuje, który z portali dostarcza lepszą treść i zyskuje wyraźniejszy feedback (np. w postaci wartościowych linków z kampanii link building). Jeśli serwis, który znajdował się wcześniej na szóstym miejsce w pierwszej dziesiątce wyników jest cały czas rozwijany i optymalizowany, wzbogacany poprzez content marketing (zobacz: www.contento.com.pl/tworzenie-bloga-SEO), to nic złego się jeszcze nie wydarzy. Jeżeli jednak serwis ten wcześniej przeszedł kompleksowe pozycjonowanie dla firm, a następnie prace zostały wstrzymane, rezultat będzie tylko jeden. Taka witryna internetowa po prostu straci pozycję i kilka miejsc. Dlatego tak ważne jest to, aby pracę agencji SEO takich, jak Contento, rozumieć jako usługi stałe, nie temporalne. Najważniejsze staje się to dla przedstawicieli branż o dużym nasileniu konkurencji lub silnej ekspozycji. 

Gwarantujemy, że w Contento robimy wszystko, aby usługi optymalizacji i marketingu były z jak największą korzyścią. Świadczą o tym dane i wyniki, które prezentujemy. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji!      

Pozycjonowanie stron internetowych nie bez powodu jest tak popularne. Staje się bowiem konieczne, aby móc zagościć w Top10 wyników wyszukiwania i zyskać klientów. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy – przykładowo – prowadzisz zakład szewski w małej miejscowości i praktycznie nie masz konkurencji wokół siebie. Ze względu na taki profil działalności klienci wyszukują w Google firmę, używając fraz geolokalizacyjnych i nawet z prostą stroną www łatwo możesz być w Top10. Jeśli jednak prowadzisz biznes w małym, średnim lub dużym mieście (lub gdziekolwiek, ale sprzedajesz online), musisz zainwestować w to, by znaleźć się wyżej w wyszukiwarce. Co to jest pozycjonowanie strony www? To procesy ukierunkowane na osiągnięcie wyższej pozycji w wyszukiwarce, ale – co za tym idzie – na wyższy poziom wyświetleń i sprzedaży. Dobrze skonfigurowana oferta SEO ma taką moc, jak wizyta u dobrego doradcy podatkowego. Jej koszt praktycznie zawsze się zwróci!

Na to, ile informacji potrzebujemy zebrać, wpływa rodzaj wybranej usługi oraz Twoje zaangażowanie. Mniej informacji potrzebujemy do prostego zlecenia wykonywanego w wariancie akordowym, więcej do kompleksowego pozycjonowania strony www lub sklepu internetowego. Zawsze jednak poprosimy Ciebie o podanie:

 • adresu strony internetowej, która ma być pozycjonowana,
 • dostępu do danych logowania się do systemów traffic i zarządzania,
 • ogólnych informacji o obszarze wykonywanej działalności,
 • przewidywanym budżecie cenowym na pozycjonowanie (np. w widełkach),
 • najważniejszych produktów / usług, które mają być promowane,
 • głównych grup docelowych, jeśli zostały już przez Ciebie zidentyfikowane, 
 • najważniejszych celów – tego, co Ty przede wszystkim chcesz osiągnąć i zrobić ze stroną,
 • zasięgu pozycjonowania (lokalnie, regionalnie, krajowo, międzynarodowo),
 • przewidywanym okresie współpracy z Agencją.

Oczywiście wszystkie szczegółowe kwestie ustalimy indywidualnie tak, aby każda ze stron była zadowolona. 

I am item content. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

I am item content. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Upewnij się, czy sprawdziłeś/-aś także pozostałe sekcje naszej strony. Poznasz tam wiele ciekawych informacji:

Sprawdź pozostałe usługi:


Nawiguj wygodnie:

Copywriting SEO - Agencja Contento - Spis treści:

Jesteśmy Contento!

Powstaliśmy 20 kwietnia 2020 roku. Przyświecał nam jeden, prosty cel: świadczyć uczciwe usługi SEO, które są bliżej klienta i zapewniają stały wzrost widoczności (także po rozwiązaniu umowy). Profesjonalnie zajmujemy się pozycjonowaniem stron, copywritingiem, e-commerce i wszystkim, czego potrzebuje nowoczesny marketing internetowy! 

Social media firmy lokalizacja i oferta agencji
_ Agencja SEO – lokalna czy ogólnopolska

Marketing i pozycjonowanie - sklepy internetowe Dbamy o to, by zasłużyć na najlepsze opinie!

Wybór agencji marketingu internetowego pod kątem miejsca siedziby może mieć znaczenie, ale nie musi. W wielu przypadkach przez wszystkie etapy procesu można przejść zdalnie. Wszelkie formalności i dokumenty i tak przesyłane są drogą cyfrową. Z drugiej strony, realizując bardzo duże projekty lub pozycjonując się lokalnie, czasem dobrze jest móc udać się na rozmowę. Na spotkaniu „twarzą w twarz”, przy dogodnej atmosferze, możemy omówić strategię w bardziej komfortowych warunkach. Nie zawsze jest to konieczne. Epidemia sprawiła, że procesy cyfryzacyjne znacznie przyśpieszyły. Nie ma znaczenia, gdzie działasz, np. w Warszawie, Wrocławiu, BydgoszczyAgencja SEO Contento zapewni Ci zawsze taki sam, najwyższy, poziom świadczonych usług! Jesteśmy agencją SEO z Torunia, ale pozostajemy otwarci, by spotkać się w siedzibie Klienta, jeśli będzie to konieczne!

Zlecenia Sklepy Internetowe - Marketing & Pozycjonowanie
biuro@agencjacontento.pl


+48 844 700 731
Agencja Contento Logo
Pracujemy zdalnie z klientami z całej Polski

Agencja Contento
Legionów 214/3
87-100 Toruń

PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK: 08:30 - 17:00,
SOBOTA: 10:00 - 14:00.

Przejdź do zakładki Kontakt