_ Content marketing dla firm

Content marketing, czyli jak sprawić, że klienci pokochają Twój brand?

Sposób na uzyskanie wyższej rozpoznawalności firmy, marki lub poszczególnych produktów? Skuteczna strategia publikacyjna skutkująca wyższym zaangażowaniem odbiorców marki? Za to wszystko w dużym stopniu odpowiada dobrze skrojony content marketing.

Specjaliści content marketingu nie zajmują się dziś jedynie tworzeniem atrakcyjnych, perswazyjnych sloganów sprzedażowych. Wszystkie kolejne aktualizacje algorytmów wyszukiwarki Google nastawione są na wzrost relewancji czynników jakościowych. Analizy Content Marketing Institute – renomowanego źródła branżowego – wskazują na coraz większą popularność wykorzystywania strategii content marketingowych wśród małych i średnich przedsiębiorstw. Wysokiej jakości content marketing, czyli marketing treści, wpisuje się w główne założenia nowoczesnych standardów komunikacyjnych. Działania te mieszczą się również w obrębie ponad 200 czynników rankingowych stron www wskazywanych swego czasu przez Google. Jeśli szukasz bezpiecznych działań PR i promocji strony lub sklepu w internecie, wybierz usługi content marketingu w Contento! 

Opisy produktów i kategorii - agencja copywriterska
_ Zalety i skuteczność działań content marketingowych

Content marketing - dlaczego warto?

Profesjonalne działania content marketingowe zapewniają dużym i małym przedsiębiorstwom możliwość uzyskania wyższej rozpoznawalności, ale nie tylko. Marketing treści pozwala zyskać na wielu płaszczyznach. W zakresie marketingowym – poprzez stworzenie rzetelnego i przede wszystkim oryginalnego wizerunku. W sprzedaży (na wejściu) poprzez skuteczniejszą reklamę oraz (w trakcie procesu) zapewnienie efektywniejszych sposobów komunikacji z klientem. 

Główne
korzyści
content
marketingu

 • lepsze relacje z klientami
 • rozpoznawalność marki
 • pożądany wizerunek 
 • wyróżnienie się na tle konkurencji
 • skuteczniejszy i holistyczny marketing
 • profesjonalny sposób komunikacji
_ To tylko zalążek tematów, które realizujemy!

Jak robimy content marketing?

Wiedza ekspercka, umiejętności pisania (dla człowieka), zasady SEO (dla wyszukiwarki) – tego wszystkiego potrzeba, jeśli pragnie się stworzyć wysokiej jakości, merytoryczne treści na stronę internetową. W przypadku zleceń copywriterskich dla branży informatycznej trudność polega na posiadaniu odpowiedniej wiedzy. Ze względu na specyfikę tej tematyki częściej niż rzadziej zdarza się, że Klientom zależy na dużej liczbie tekstów. Wówczas problemem są moce przerobowe, bo jeden dobry copywriter IT może „nie wystarczyć” dla całego projektu? 
Rozwiązanie? Zespół copywriterów dla branży IT Agencji Contento! Stworzymy dla Ciebie oryginalne treści na różnorodne tematy związane z sektorem informatycznym. Zapewniamy gwarancję najwyższej jakości i uczciwej ceny. Z przyjemnością zrealizujemy między innymi: 

Evergreen content

Evergreen content określamy webwriting, grafiki i różne materiały, które bez względu na upływ lat pozostają zawsze aktualne i użyteczne. "Wiecznie zielone" treści na strony to ważna część marketingu treści!

Materiały social media

Komunikacja z klientem to także obszar content marketingu. Prowadzenie kanałów SM jest kluczowe z perspektywy marketingu i pozycjonowania. Sprawdź nasze usługi z zakresu social media firmy.

Blog firmowy

Prowadzenie bloga jest podstawą marketingu treści. Dla wielu stało się wręcz jego synonimem. Zajmiemy się tworzeniem blogów, które sprzedają i pozycjonują. Zobacz nasze artykuły blogowe.

Infografiki i treści kontekstowe

Grafiki, infografiki, schematy i indywidualnie opracowane treści niestandardowe. Pozwalają się wyróżnić na tle konkurencji i zyskać zaufanie odbiorcy.

Materiały Public Relation

Wybierając content marketing w naszej agencji zyskuje się podwójnie - zadbamy o profesjonalny kontakt i reprezentację przedsiębiorstwa - od A do Z.

Branding i promocja pozacyfrowa

W działaniach promocyjnych i marketingowych wykorzystujemy branding i narzędzia promocji lokalnej (ulotki, banery). Dostosowujemy ofertę do Twoich firmy.


Zakres działania agencji zależy wyłącznie od Twoich celów i preferencji. Służymy radą w zakresie dostosowanie jak najlepszej strategii content marketingowej. Jesteśmy specjalistami od content marketingu – dobierzemy takie działania, które przyniosą najlepsze rezultaty. Wybrać możesz też pojedyncze usługi, np.:
 • tworzenie bloga sklepu,
 • infografiki i materiały edukacyjne,
 • specjalistyczne analizy, raporty, badania rynkowe,
 • memy, posty, vlogi, materiały do tzw. viral marketing,
 • maile, newslettery, kampanie promocyjne, eventowe,
 
 • poradniki (’how to’, DIY), zestawienia, recenzje,
 • opisy produktów i usług,
 • galerie zdjęć, materiały interaktywne,
 • specjalistyczne analizy, raporty, badania rynkowe,
 • ebooki, magazyny internetowe, portfolio, katalogi produktowe i książki1.
 


1Wyłącznie jako materiały promocyjne, ofertowe i firmowe (nie podejmujemy się zleceń artystycznych i podobnych klasyfikowanych prawnie jako ghostwriting).

_ Zalety i skuteczność działań content marketingowych

Wszystko zaczyna się od strategii

 

W naszej agencji realizujemy akordowo prace content marketingowe, jak i włączamy je w wybrany abonament lub ustalamy zupełnie indywidualnie. Przy pełnowymiarowym dbaniu o zaplecze marketingowe firmy stosujemy dedykowane strategie content marketingowe. Zdajemy sobie sprawę z tego, że specyfika różnych biznesów musi wpływać na charakter promocji oraz wybrane metody i narzędzia. Ostateczny kształt zależy od wielu czynników – z dbałością o najmniejsze szczegóły ustalimy je wspólnie. Bardzo ważne jest wdrożenie procesów, dzięki którym możemy dokładnie analizować wyniki i cały czas mieć nad nimi kontrolę.  Standardowy proces prac nad marketingiem treści przebiega jednak zawsze z uwzględnieniem poniższych etapów:

Opracowanie strategii
Analizujemy dane na podstawie briefu i przygotowujemy indywidualnie opracowaną strategię content marketingową. Przedstawiamy propozycje i plany krótko-, średnio- oraz długoterminowe. Idziemy dalej tylko wtedy, gdy projekt usatysfakcjonuje zleceniodawcę.
Przygotowywanie treści
Kluczowym momentem jest przygotowanie treści. W zależności od rodzaju zlecenia dzielimy ten proces na poszczególne subetapy, aby zacząć od tego typu contentu, który jest najbardziej potrzebny dla Twojego biznesu "tu i teraz"!
Dystrybucja i zarządzanie
Dbamy o bieżący kontakt z klientami i odbiorcami marki. Rozplanowujemy i publikujemy treść na wskazanych wcześniej mediach, platformach i źródłach tradycyjnych. Zajmujemy się promocją. Bierzemy odpowiedzialność za cały proces.
Pozyskiwanie leadów
Kampania content marketing zawsze tworzona jest z myślą o pozyskiwaniu leadów. Analizujemy na bieżąco skuteczność działań i walczymy o wyższą konwersję.
Bieżący kontakt, raportowanie i zasada win-win
W każdym momencie możesz liczyć na profesjonalną pomoc. Wszystkie dane dotyczące naszych działań są w pełni transparentne. Zapomnij o jakichkolwiek kosztach ukrytych lub innych przejawach braku profesjonalizmu. O poszczególnych zabiegach dokładnie Ciebie poinformujemy i poprosimy o akceptację.
Previous slide
Next slide
Content marketing dla firm - główne korzyści
_ Dla kogo strategia content marketing?

Komu polecamy usługi marketingu treści?

Content marketing zalecamy każdej firmie, której zależy na długofalowych relacjach z Klientami oraz wzroście pozycji wyszukiwarkach. Działania te intensyfikują ruch i reakcje użytkowników, dzięki czemu rośnie rozpoznawalność marki. Odpowiednio przygotowane materiały stają się popularne wśród wybranej grupy docelowej. W przeciwieństwie do innych spotykanych metod marketing cyfrowy w naszym wydaniu stawia na całkowicie autentyczne relacje z odbiorcami.
Przedsiębiorstwa, startupy, stowarzyszenia, agencje i inne podmioty, które decydują się na taką strategię marketingu, szybko zbudują wizerunek eksperta. Wysokiej jakości content to podstawa do większego zaufania, którym obdarzą firmę kolejni klienci. Użyteczny, zaskakujący, dobrze sprofilowany content może też wywołać reakcję wirusową (ang. viral marketing).
Usługi marketingu treści dla firm są również zdecydowanie rekomendowane dla firm zainteresowanych pozycjonowaniem (SEO) strony. Angażujące czytelników treści, materiały graficzne, wideo i interaktywne są coraz bardziej faworyzowane przez Google. Coraz bardziej liczy się ten podmiot, który dostarcza wysokiej jakości content. Właśnie dlatego w wielu dużych, popularnych serwisach i sklepach znajdziesz ogromne działy typu „Wiedza”, „Blog”, „Poradniki”, „Instrukcje wideo” i inne.

Content marketing wpływa na:

global-marketing

Wizerunek

Zaufanie to najważniejszy kapitał firmy. Dobry content marketing współtworzy i pielęgnuje politykę wizerunkową przedsiębiorstwa.

statistics

Pozycjonowanie

Działania marketingowe z wykorzystaniem zróżnicowanych treści bezpośrednio zapewniają wyższą pozycję strony firmy w wyszukiwarce.

reward

Sprzedaż

Wyższa sprzedaż jest pochodną m.in. pozycjonowania, wizerunku, jak również sposobu zaprezentowania oferowanych produktów / usług.

Wiesz już, jak możemy Ci pomóc?
Już teraz napisz wiadomość, a my zajmiemy się resztą
_ Warto wiedzieć:

Content marketing - długoterminowa strategia promocji oparta na zaufaniu

Dobra strategia promocyjna zazwyczaj wykorzystuje kilka narzędzi. Skuteczność wynika ze sprawnego ich połączenia tak, aby uzyskać efekt synergii. Liczy się świeża, profesjonalna treść, która przedstawia informacje w wyczerpujący sposób. Ma to ogromne znacznie zarówno dla wyników pozycjonowania, jak i procesu decyzyjnego konsumentów.

Esencją content marketingu jest zaufanie, jakie generuje. To właśnie zaufanie przekłada się na sukces finansowy i rozpoznawalność firmy, która będzie generowała kolejnych zainteresowanych. Aby jednak tak się stało, trzeba zadbać o wizerunek. Z dogodnie ustaloną i dopasowaną do konkretnej sytuacji strategią content marketingową oraz przygotowanymi przez nas materiałami tekstowymi i graficznymi skuteczniej zdobędziesz zaufanie odbiorców. 

_ Projekty treści na strony www

Zasady tworzenia strategii content marketingowych

Strategia publikacji treści na stronie internetowej to obowiązek każdego developera, który chce, aby content wpływał na pozycjonowanie. Prezentowane plany contentowe są podstawą każdej strategii nastawionej na uzyskiwanie większego ruchu poprzez SEO content marketing. Nie bez powodu znane Ci serwisy mają tak wiele treści na stronie. Każdy kolejny update algorytmu wyszukiwarki Google coraz bardziej stawia na treść jako główny wyznacznik popularności witryny. 
Plan contentowy to usługa, dzięki której nie musisz przejmować się tym, że tworzona treść „nie wypali”. Zadbamy o to, aby zaproponować takie tematy, które chwycą zasięgi za rogi. Dysponując profesjonalnym planem contentowym, masz przewagę nad większością swoich konkurentów biznesowych w internecie. 

_ Projekty treści na strony www

Związek między marketingiem treści a wyższą pozycją w wyszukiwarce

Priorytetyzacja wysokiej jakości, unikalnej treści to proces, który trwa już od dekady. Wszystko zaczęło się w 2013 roku, kiedy w życie wszedł słynny algorytm Google „Pingwin”. Sprawił on, że strategie pozycjonowania stron bazujące na wykorzystywaniu słabej jakości linków, lecz w bardzo dużych ilościach, przestały być korzystne. Zamiast pożądanych efektów we wzroście widoczności zaczęły coraz bardziej grozić nałożeniem na witrynę blokady. Jednocześnie przez ostatnie lata Google oficjalnie komunikuje premiowanie tych stron www, które wyposażone są w wysokiej jakości treści. Content marketing staje się przez to nie tylko narzędziem związanym z marketingiem i sprzedażą, lecz realnie pozwala na osiągnięcie wyższej pozycji w organicznych wynikach wyszukiwania.

Content marketing - FAQ, czyli wszelkie ważne pytania odnośnie do marketingu internetowego

Jeśli masz pytania odnośnie do usług copywriterskich, tu możesz znaleźć odpowiedź. Jeśli jej nie ma, prosimy o wiadomość - odpiszemy tak szybko, jak się da.

Odpowiedź na to pytanie jest jasna, ale jej zrozumienie – często wymagające. Żadna agencja SEO nie jest w stanie zagwarantować na piśmie konkretnych rezultatów rozumianych w sensie ścisłym. A jednak – pomimo tego – zdecydowana większość Klientów wszystkich agencji zyskuje widoczność i ruch. Z czego to wynika? Dlaczego pozycjonowanie SEO z dobrą agencją działa? Najprościej rzecz ujmując – z charakteru działań optymalizacyjnych. Wyszukiwarki internetowe (obecnie głównie Google i Bing) są co jakiś czas mocno aktualizowane. Zmieniają się zasady pozycjonowania, zmienia się SEO. To, co w 2021 roku funkcjonuje wyśmienicie, dalej raczej też będzie (jeśli jest to White Hat SEO – w przeciwnym przypadku wiele stron może stracić wyniki, co zdarzało się przy aktualizacjach takich, jak Google Pingwin Update, Panda i wielu innych pomniejszych). Jest możliwe, że to wciąż będzie działać, lecz bardziej lub mniej skutecznie. Zasada ta występuje w obydwu stronach.  

 

Na to, ile informacji potrzebujemy zebrać, wpływa rodzaj wybranej usługi oraz Twoje zaangażowanie. Mniej informacji potrzebujemy do prostego zlecenia wykonywanego w wariancie akordowym, więcej do kompleksowego pozycjonowania strony www lub sklepu internetowego. Zawsze jednak poprosimy Ciebie o podanie:

 • adresu strony internetowej, która ma być pozycjonowana,
 • dostępu do danych logowania się do systemów traffic i zarządzania,
 • ogólnych informacji o obszarze wykonywanej działalności,
 • przewidywanym budżecie cenowym na pozycjonowanie (np. w widełkach),
 • najważniejszych produktów / usług, które mają być promowane,
 • głównych grup docelowych, jeśli zostały już przez Ciebie zidentyfikowane, 
 • najważniejszych celów – tego, co Ty przede wszystkim chcesz osiągnąć i zrobić ze stroną,
 • zasięgu pozycjonowania (lokalnie, regionalnie, krajowo, międzynarodowo),
 • przewidywanym okresie współpracy z Agencją.

Oczywiście wszystkie szczegółowe kwestie ustalimy indywidualnie tak, aby każda ze stron była zadowolona. 

I am item content. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Zawartość przełącznika

Upewnij się, czy sprawdziłeś/-aś także pozostałe sekcje naszej strony. Poznasz tam wiele ciekawych informacji:


Połącz usługi – polecamy także:


O content marketingu napisaliśmy:

Marketing treści dla Twojej firmy - Agencja Contento - Spis rzeczy:

Content marketing dla firm, zlecenie, stawka, cena, kontakt
_ Plany contentowe – usługi realizowane w całej Polsce

Agencja marketingu internetowego - content marketing dla firm - Łódź, Warszawa, Kraków, Bydgoszcz? Jaka agencja zapracuje na najlepszą opinię?

Content marketing to wszystko, czego potrzeba w świecie zdigitalizowanym, aby podjąć rywalizację o cennego klienta. Działania contentowe to jedna z naszych ulubionych dziedzin – agencja content marketingu Contento jest jedną z rzadkich firm, które oferują procesualny sposób podejścia do opisów produktów i kategorii. Zapewniamy najlepsze rezultaty – między innymi dzięki myśleniu zarówno o aspektach związanych z pozycjonowaniem, jak i marketingiem. Wszystkie rozwiązania naszej agencji marketingowej są nie tylko całkowicie unikatowe, ale pozwalają na więcej, niż produkty konkurencyjnych firm. Content marketing to usługa, która przyczynia się do uzyskania profesjonalnego wizerunku w internecie. Zawsze z dbałością dostosowujemy nasze działania pod aktualne wymagania współczesnych parametrów wyszukiwarek. O detalach współpracy zawsze decydujemy razem. Jako agencja copywriterska z Torunia dostarczamy content plany Klientom z całej Polski, między innymi z Poznania, Gdańska, Wrocławia i Warszawy. Z pewnością możemy pomóc też Twojej firmie. Zobacz, co i ile możemy zrobić, wysyłając nam wiadomość! 

Zlecenia Content Marketing
biuro@agencjacontento.pl


+48 844 700 731
Agencja Contento Logo
Pracujemy zdalnie z klientami z całej Polski

Agencja Contento
Legionów 214/3
87-100 Toruń

PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK: 08:30 - 17:00,
SOBOTA: 10:00 - 14:00.

Przejdź do zakładki Kontakt